| MAIAcares a întrebat:

TPU, va rog din suflet, va implor, ajutati-maaa straight face Sunt disperata si imi vine sa omor. Uite cum sta treaba, acum o ora am "facut-o" cu prietenul meu, cu prezervativ, normal. Bun. Si totul a mers bine, etc etc, la sfarsit, citez :
El: S-a rupt prezervativul.
Eu: Ba esti nebun?! Cum adica? Cum sa se rupa, faci misto de mine?
El:... ( in timp ce se uita daca e rupt. )
Eu: Bai! Vorbeste cu mine, ce-ai?
El: Huh.nu s-a rupt. Multumesc, Doamne!
Eu: Esti sigur?
El: DAA! Pai uita-te, vezi? Nu e rupt.
Eu: Slava Domnului. Si. ti-ai dat drumul?
El: Da. Dar dupa ce am scos-o. Si oricum, aveam inca prezervativul, deci n-ai de ce sa-ti faci griji.

Okthinking Cum vi se pare? Destul de in regula, nu?
Pai da, dar ce sa zic eu cand am venit acasa, am intrat la baie, mi-am pus mana "jos" sa vad daca totul e bine si am constatat ca tremuram ca o proasta pentru ca aveam un fel de lichid alb-transparent pe vagin. ( Doamne ajuta sa nu fie sperma. )
Deci, ce credeti ca ar putea fi?straight face Mentionez ca am 16 ani, daca, Doamne fereste, e o "chestie" la mine in burta nu am cum s-o pastrezcrying Va rog din suflet.cateva sfaturi. Dau si fundoi.:-

Răspuns Câştigător
| anaaa13 a răspuns:

Baaai stai linistitastraight face. lichidul ala posibil sa fie de la tine, adica lichidul care lubrifiaza vaginul, secretia aceea alba.
Si chiar daca s-ar fi rupt, odata ce si-a dat drumu in prezervativ dar nu in tine, nu ai de ce sa iti faci griji.
Ai grija de tine :*:*:*

20 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Asta este, nu ai ce face. Esti prea mica pentru pilula de a doua zi. Totusi, o discutie cu ginecologul te-ar ajuta. Trebuia insa sa verifici tu atent prezervativul, umplandu-l cu apa.
In burtica ta ar putea sa creasca un copil, nu o chestie. Un copilas frumos, cu zambet dulce si manute fragile. Un copilas cu suflet, minte si sentimente. Caruia tu ii esti mamica si ii vei fi toata viata ta, indiferent daca alegi sa-l omori sau sa-l pastrezi.
Nici o fata normala de 16 ani nu ar trebui sa-si inceapa viata sexuala, tocmai fiindca nu poate face fata responsabilitatilor. Daca ai decis ca esti destul de matura sa faci sex, atunci trebuie sa fii si destul de matura sa faci fata unei sarcinii. Sunt convinsa ca te-ai gandit la asta inainte de a-ti incepe viata sexuala.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

V-ati speriat degeaba.Ma gandesc ca daca era intr-adevar rupt, se vedea calumea (n-am trecut prin asa ceva...), deci stai chill!

Lichidul alb-transparent poate fi si al lui, dar din moment ce a ejaculat in prezervativ, afara, nu e nicio problema!

| Ирина19 a răspuns:

Daca ti-a zis ca nu ai de ce sa-ti faci griji atunci asa e, sa se fi rupt avea sa-ti zica, ca nici el nu vrea acum un bebelush, lichidul ala alb o au toate fetele dupa contactul sexual asa ca stai linistita, nu e sperma, bafta :*

| cOnTexT a răspuns:

Buna, se mai intampla sa se rupa... Trebuie sa faci niste teste de sarciuna, lichidul ala nu trebuie neaparat sa fie spermawinking!
Ia anticonceptionale happy! Bafta si ai grija... ai noroc ca m'ai prins intr-o faza buna laughing ti'am spus doar ce zicea "ingerasul"

| Andreea_1440 a răspuns:

Pai nah nu avem de unde sa stim acel likid poate fi normal dar mai bine fa un test si atunci vei fi sigura nah oricui se poate intampla ca sa fii linistita fa un test si totu va fi oke, daca nu e prea tz ia postinor care se ia in 72 ore de la contact succes:-s

| IxυυLєţ a răspuns:

Stai linistita, daca nu era rupt prezervativul nu e nicio problema!
Si lichidul ala alb-transparent este secretie vaginala, si este foarte normal sa o ai dupa ce faci sex/dragoste!batting eyelashes
Sper ca te-am ajutat! :*

| TheDaffodil a răspuns:

Lichidul alb-transparent despre care ai zis, putea fi de la tine. Ai fost excitata, era absolut normal ca acel lichid sa existe.
Iar daca ati verificat impreuna prezervativul si ati vazut ca nu era rupt, nu-ti face griji. Plus ca el a spus ca nu a ejaculat in vagin. Daca a scos penisul (cu prezervativ cu tot) intr-un mod corect, atunci te poti linisti. Insa daca nu sunteti f siguri daca prezervativul a fost sau nu rupt, iti poti cumpara de la farmacie un test de sarcina. Foloseste-l conform prospectului. Succes

| vikis a răspuns:

Eu zic ca nu e sperma lui. poate ai ejaculat tu si nu tiai dat seama

| MAIAcares explică:

Sunteti niste oameni atat de buni! love struck M-ati mai linistit. Sunteti intr-adevar speciali, cooperativi si solidari... Va multumesc din suflet pentru raspunsuri. O sa incerc si eu sa va ajut la randul meu, promit:*

| MAIAcares explică:

Hunter, asa e big hug huh.

| Dragos300 a răspuns:

Este o situatie nasoala.trebuie sa iti faci mai bine un control pentru a fi sigura si o sa afli.pe viitor iti sugerez sa fi mai atenta

| BlackMan a răspuns:

Du-te peste o saptamana la ginecolog sau fa-ti un test de sarcina

| iulyspy a răspuns:

Ia pilula de urgenta. Pilula contraceptiva de urgenta
Pilulele contraceptive de urgenta contin progesteron. Pilule pot fi luate in maxim 72 de ore de la actul sexual neprotejat. Sunt cu atat mai eficiente cu cat le iei mai devreme!

Pilulele de urgenta se gasesc de cumparat in pachet, cate doua. Prima pilula trebuie luata cat mai repede dupa producerea actului sexual neprotejat. A doua pilula trebuie luata in mod ideal cu 12 ore mai tarziu, dar nu la mai mult de 16 ore.

Bafta:*
funda?

Răspuns utilizator avertizat
| sweetydeea a răspuns:

Nuu, Stai calma! E de la tinewinking...Iti garantezwinking:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Clar. Sperma. Imi pare rau pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa avort sau mai incearca

| Hunter_8040 a răspuns:

Acum poti sa sufli usurata. >big grin

| dany_2821 a răspuns:

Daca intr adevar nu a ejaculat in tine, nu ai de ce sa iti faci griji. dar ai vazut cu ochii tai ca prezervativul nu era rupt? sau ca a ejaculat afara? intr adevar lichidul poate fi de la tine. te pup, ai grija pe viitor:*