| Anonim200300 a întrebat:

TPU, va rog sa ma ajutati cu un sfat. Nu am avut dureri nici de cap, nici de burta, nici de nimic, desi de ieri si pana acum am impresia ca mi-a venit ciclu. Eu stiu ca atunci cand iti vine ciclu trebuie sa ai dureri groaznice... Cea ce am eu e asemanator cu ciclu dar fara dureri...Imi puteti explica ce este? Dau FUNDA! Va multumesc

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu toate fetele au simptome inainte de venirea ciclului, uneori te trezesti ca ti a venit si alteori ai semne inainte cu o saptamana ca ti ar veni

| kryszta a răspuns:

Draga mea, ciclul difera de la o persoaan la alta... unele persoane au dureri mari sau medii dar exista persoane care nu au dureri de loc(printre aceste persoane ma numar si eu), crede-ma ca nu ai de ce sa iti faci griji, e pefect normal, durerile mari apar cand te racesti la ovare.iti doresc multa bafta:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Nu ai spus ce vârstă ai şi nici dacă ai sângerări ( presupun că da, dacă zici că e asemănător cu ciclul )!

Eu bănuiesc că aceasta este prima ta menstruaţie - de aceea nu şti exact ce şi cum...

Deci, poate fi menstruaţie CHIAR dacă nu ai nici o durere ( de nici un fel ) sau nici un alt simptom!

Nu toate fetele au dureri ( sau alte simptome ) premenstruale - fiecare organism reacţionează altfel ( diferă de la fată la fată )!

De asemenea, ar TREBUI să te bucuri că nu ai dureri ( deloc, ca să nu mai zic că unele fete au dureri foarte mari ) - poţi fi FERICITĂ că ai scăpat măcar de această "problemă"!

| gabyella a răspuns:

Dar tu ai avut sangerari ca nu ai mentionat acest lucru si nu stiu cum as putea sa te ajutthinking

| YukiAkemi a răspuns:

Nu neaparat asa au patit 30 prietene de-ale mele

| luciana15 a răspuns:

Cum adica ai impresia? doar crezi ca ti -a venit ciclu? Si sa stii ca nu toate persoanele au dureri foarte mari poate chiar deloc. Nu ai de ce sa iti faci griji. e normal. :*