| Minge707 a întrebat:

TPU vreau sa scap de masturbare ( baiat )! sad Tot timpul incerc sa nu o mai fac dar nu reusesc, Voi cum ati scapat? Sau ce puteti sa imi ziceti ca sa nu mai fac ( 14 ani )

8 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cand vei avea prima activitate sexuala vei scapa.

| CristiB93 a răspuns:

1 Nu te mai plictisii
2 Indragosteste-te
3 Ocupa-te tot timpul cu altceva, sa nu ai mintea niciodata libera, sa fie ocupata.
Asa vei scapa.

| Prezidentul a răspuns:

Masturbarea este ceva rau decat daca esti dependent sau daca iti afecteaza viata personala.

Chiar daca nu te masturbezi, trebuie sa elimini sperma cumva, fie prin sex, masturbare sau vise "umede".

Sper ca ai inteles ceva. Funda?
winking

| doctorandus a răspuns:

Nu e nimic gresit daca te masturbezi, e normal si nu face rau, vezi http://ro.wikibooks.org/wiki/Medicin%C4%83/Masturbare

| Emilian65 a răspuns:

Cu multa vointa din partea ta, poti sa scapi de acest viciu.

| minrest a răspuns:

Minge, nu iti propune sa scapi complet de masturbare. Evita fanteziile sexuale. Nu consuma pornografie. Practica un sport. Fii activ intelectual. Daca faci o parte doar din ce ti-am zis, o sa ajungi in scurt timp sa simti o dorinta puternica de a te masturba la vreo trei saptamani. Hai ca la trei saptamani nu prea deranjeaza, as zice eu. Te salut si succes.

| BLADE98 a răspuns:

Masturbarea e ceva normal dar nu te folosi de ea in exces

| Skynox a răspuns:

Este recomandat sa faci zilnic pana ti se inroseste, daca e penisul rosu rosu rosu, de la prea multa frecangeala e ok, o sa iti creasca de dai cu el in barba.