| VIATAeGREA a întrebat:

Buna sunt baiat am 15 ani si vreau sa ma abtin 1 luna de la masturbare imi e foarte greu si vreau sa scap de acest viciu. ce sfaturi imi dati care sa imi ia gandul de la acest viciu ce sa fac ca sa reusesc?

13 răspunsuri:
| elasexygagica a răspuns:

Apeleaza la minelove struck show eroticlove struck

| VIATAeGREA explică (pentru elasexygagica):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| Raluucaa1229 a răspuns:

Ocupa-ti timpul cu altceva. uitate la un film,poze, asculta muzica, nu filme porno non stop.vei reusi.

| NatureSelf a răspuns (pentru Raluucaa1229):

Asa cum zice Raluca, procedura ei de lasatul de masturbare sigur, va functiona. ai Dovada.laughing

| Raluucaa1229 a răspuns (pentru NatureSelf):

Da care e dovada?waiting

| CrazyTeenager a răspuns:

O activitate fizica.

| BonneLess a răspuns:

Gandeste-te ca esti un *** si nu mai vrei asta.

| VIATAeGREA explică (pentru BonneLess):

Ca sunt ce?

| BonneLess a răspuns (pentru VIATAeGREA):

Laba*iu, da nu merge sa scriu ca ma raporteaza big grin

| alyn21 a răspuns:

Fa ti o prietena sau renunta la pc
iesi si tu cu prietenii, nu sta sigur...

| andreik7 a răspuns:

Apucate de un serial captivant cum ar fi prison break ceva care sa te tina in suspans tot timpul si o sa mearga o sa vezi

| KarlaMe a răspuns:

De ce vrei sa scapi de acest "viciu" si de ce il consideri un "viciu"? toata lumea o face

| Alex543 a răspuns:

Gasesteti o fata de care te-ai indragostit sau esti indragostit, cu care poti sa ai o relatie stabila si... cu timpul o sa uiti de asa ceva... pentru ca o sa astepti momentul acela la care te gandesti tu mereu cand te masturbezi. Poti si mai mult de atat.