| Marius22222222222 a întrebat:

TPU vreau un sfat.Acum o luna de zile am cunoscut pe internet o femeie.Ea este divortata cu un copil, asta nu ar fi o problema pentru ca ador copiii mici si sunt capabil sa cresc unu chiar daca nu este al meu.Problema e ca ea ma apreciaza enorm doar ca un amic, frate, etc.imi spune mereu ca eu am ceva special ca stiu sa mangai sufletul unui om prin vorbele frumoase pe care le am dar nu vom putea fi decat amici.Nu as vrea sa renunt la prietenia ei deoarece e una foarte frumoasa insa asa mai mult imi fac rau stiind ca nu o pot avea ca relatie, sotie.Ce e de facut? Dau funda

21 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Valelleeu frate fugi cat te tin picioarele

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa intrebi de ce nu poate sa fie mai mult decat o prietenie, fie ea si una speciala.
Daca stii exact motivul si stii ca nu poti sa faci nimic pentru acest lucru, atunci... poti sa continui prietenia cu ea, dar daca te face sa suferi atunci incepi sa racesti lucrurile. Si cam aia ar fi. Mai mult de atat nu prea ai ce sa faci in aceasta situatie.

| Marius22222222222 explică (pentru DoarBogdan):

Ea este de religie penticostala

| DoarBogdan a răspuns (pentru Marius22222222222):

Si lasa religia sa intervina in eventuala ei fericire? Ea este fericita asa?

| Marius22222222222 explică (pentru DoarBogdan):

Da.la penticostali e diferit.au mereu aceea dorinta de biblie de biserica, etc

| DoarBogdan a răspuns (pentru Marius22222222222):

Oh. Atunci... daca alege asta si nu sa fie fericita langa tine... ce altceva ai putea sa faci? Poate ii trece big grin

| Marius22222222222 explică (pentru DoarBogdan):

A divortat de sotul ei pentru asta

| Celestina003 a răspuns (pentru Marius22222222222):

Daca tot e asa de religiasa si urmeaza cuvantul lui Dumnezeu, si tine cu dinti de asta atunci nu ar mai sari de la o casnicie la alta... dupa cum stiu eu, lui Dumnezeu nu ii place asta.

| Marius22222222222 explică (pentru Celestina003):

Exact ce zic.ca nu vrea o relatie cu absolut nimeni.a zis ca eu pentru ea toata viata voi fi o persoana speciala dar nu in sensu de relatie

| Andreeush a răspuns:

Ai întrebat-o de ce nu ar vrea o relație cu tine?

| Marius22222222222 explică (pentru Andreeush):

Am zis.e divortata si zice ca e pacat sa ia alt barbat.ea e pocaita ca si religie

| Sofer a răspuns:

Dacă ar accepta o relație cu tine ar fi bine.

| Endoryus a răspuns:

Sa cauti una normala, singura, fara copii. De ce ti-ai bate capul cu copiii altora cand ii poti face pe ai tai cu oricare alta fata? Nu are sens.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Ce e de facut?"

Având in vedere ca femeia a fost simpla și directa, fără învârtit in jurul cozii, fără abureli sau vrăjeli fără rost, ai doua opțiuni: sau accepți ca ești in friendzone, ori renunți.

| MaryMaria333 a răspuns:

Phuaaai eu am mai avut cândva tangente cu pocaiti... in trecutul îndepărtat. Aia is mai inchisi la minte, indoctrinati, nu le permite religia sa se bage cu alt cineva ca e considerată curvie si multe alte mofturi. Stiu ca is aiurea regulile de acolo, prea stricte, unii is chiar psihopati.
Aici e fericit cazul cu femeia aia, multumeste'te ca vorbeste cu tine ca un amic, dar mai mult nu. Ai nimerit'o prost, cauta una care sa te accepte asa cum esti, dar sa nu se bage in viata ta. Exista pana la urma niste limite. Dacă mai ai si vicii esti out automat, lor nu le plac bărbați d'astia din lume, ei vor numai pocaiti cu biblia pe genunchi

| Marius22222222222 explică (pentru MaryMaria333):

Inca sper. deocamdata vorbim zi de zi ca amici.

| Celestina003 a răspuns:

Am trecut prin ce ai trecut tu ( dar nu avea niciunl copil) si acum am ramas fara el ...deoarece nu i-am respectat decizia de a ramane doar prieteni...

| Ursulet2019 a răspuns:

Hei.sa nu te superi pe mine(e strict parerea mea), dar femeia se joaca cu tine.
Si cred ca religia e o minciuna.
Astea divortate care au si copii au nevoie de un stalp de familie, pe cineva pe care se pot baza.
Cel mai bine treci mai departe, sau te inarmezi cu rabdare!
Toate cele bune!

| Marius22222222222 explică (pentru Ursulet2019):

Femeia poate fi in mii de feluri.dar ca religia e o minciuna nu sunt de acord. daca azi am putut trai inca o zi din viata si tu le fel cu siguranta doar datorita lui dumnezeu

| Marius22222222222 explică (pentru Ursulet2019):

In plus femeia nu se joaca.mi s-a zis din prima clipa ca nu putem fi decat amici.ni a facut declaratii de iubire si dupa sa ma blocheze sau ceva, ca sa zic ca si-a batut joc