| GeoShh a întrebat:

Tpuuu. ajutati-maa! prietenele mele cele mai bune tot imi spun ca sunt foarte suparate deoarece prietenii lor se cam holbeaza la mine. nu stiu ce sa zic. evita sa iasa cu mine in oras. cu totul k nu am nicio vina. cand sunt cu ele trebuie sa port helanca k se supara ele laughing aduc la cunostinta k avem 16 ani. deci ce fac?straight face sa continui sa mai fiu pr cu ele sau ce? numai inteleg nimiccrying ma simt ff prost.

Răspuns Câştigător
| inger02 a răspuns:

Buna! din cate ai scris tu eu ajung la concluzia ca te invidiaza. arati bine si de aceea le e frica ca le vei fura partenerii. eu zic sa iti iei " inima in dintii " si sa le spui in felul urmator : ( MA-m saturat sa ma tratati cu indiferenta si sa va comportati urat! NU va convine ADIO! nu ma pot schimba asta sunt ) dale replici dure rastestete putin si impuneti punctu de vedere. nu te lasa calcata in picioare de niste fete care se dau prietenele tale si nu sunt. nImeni nu trebuie sa ai interzica nimanui cum sa se imbrace sau sa se poarte. Sfatul, meu : punele la punct. arata-le ca esti tare. bafta!

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,prietenele tale nu ar trebui sa fie suparate pe tine ca nu ai nicio vina ca atragi atentia altor baieti, poate ca au invidie pe tine, dar tu poate ca ar trebui sa iti faci alte prietene;

| Sn1p3r a răspuns:

Inseamna ca arati mai bine decat ele, iar baietilor le plac ceea ce e frumos(app ce e frumos si mie imi place).Si ce daca sunt invidioase, tu imbracate cum o faci de obicei nu cum vor ele si spune-le asta.Asigura-le ca nu vei avea de-a face cu prietenii lor si gata. Daca le convine bine, daca nu iar bine.Iti poti gasi si alte prietene!

| Prochill a răspuns:

Deci parerea mea e asa, sa le spui prietenelor tale ca niciodata nu vei sta cu niciunul dintre ei si sa stea linistite si sa nu te mai dea la spatesad