| Alexandra_7889 a întrebat:

Ajutati-ma dau funda mare
nu mai stiu ce sa fac ma doare inima si sufletul cand vad ca toata lumea ma uraste nu stiu de ce am impresia asta...plang de doua zile din nimic m-am certat cu cel mai bun prieten...afara sunt suparata prietenii nu inteleg de ce. nu stiu ce sa ma mai fac eu sunt cea care este devina care are ceva defect
de ce cred ca toata lumea ma evita nu inteleg

sfaturi va rog ceva ca sa imi mai revin si sa nu mai fiu asa pesimista nu ma simt bine in corpul meu nu am incredere in mine... daca unu baiats a zicem imi spune ca sunt draguta ii zic pe fata nu mai face misto, lasa glumele, termina, inceteaza, si el se supara nu stiu sa ma port

ajutati-ma va rog din sufet cryingcryingcrying
funda

Răspuns Câştigător
| maria_4274 a răspuns:

Uita-te in oglina de o suta de ori pe zi si spune-ti,, sunt frumoasa", apoi iesi pe strada si zambeste-le celor din jur; ascultai si ii vei intelege asa cum te vor intelege si ei pe tine.Gaseste-ti un tel, vis pentru care sa lupti pentru care sa mergi inainte. si daca un baiat iti spune ca esti draguta ar trebui sa-l crezi si sai multumescti cu un zambet.Lumea nu te evita tu o eviti pentru ca stai si plangi in loc sa iti iei destinul in maini.Nu mai sta intre patru pereti si te lamenta, vezi ca afara te asteapta un cer senin si multe sperante.Multe usi se pot deschide daca te accepti pe tina insati si pe cei din jur.mult succes.

2 răspunsuri:
| PisicutaNebunatica a răspuns:

Problema e ca iti lipseste increderea in tine. Incearca sa vezi lucrurile cum sunt nu cum iti imaginezi tu, nu te dispretui sau invinovati. Priveste partea plina a paharului, si deschide ochii...nu mai fi negativista

Si de urat nu te uraste nimeni ai tu doar o impresie proastawinking.

Nu mai fi sparata, si discuta cu prietenele tale, acestea iti vor afirma ca te-ai inselat in privinta ta si iti vor fi aproape si te vor ajuta sa treci peste happy

Sper ca te-am ajutat:*, ai grija de tine, ceauhappy

| Reanna a răspuns:

Buna. Si eu am fost genul acela de persoana, suparata din nimic, simteam ca toata lumea ma uraste, ma evita. Cele mai bune sfaturi mi le-a dat mama, care a fost si singura care m-a inteles. Trebuie sa iti dai seama de ce esti asa, ce te supara, gandeste ca totul va fi bine, nu apela imediat la pesimist. Viata e frumoasa si trebuie traita. Totul e bine, eu nu te urasc, sa stii, deci nu poti sa spui ca "toata" lumea, oricum nici nu e adevarat. Ce ai facut asa de grav incat sa te simti vinovata. Sincer, simt ca te inteleg perfect dar parca nu pot sa-ti vorbesc "din suflet ". S-ar putea sa te simti si singura si ai nevoie de mai multi prieteni.