| Hellobello a întrebat:

Trebuia sa fie prima zi de ciclu dar nu mi-a venit (nu am menstruatia regulata mai niciodata) si m-am atins cu prietenul meu (penis pe vagin) in jur de cateva secunde. E vreo sansa de a ramane gravida? Spermatozoizi din lichid care sa fi patruns in vagin sau ceva?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca atingerea dintre organele voastre genitale/sexuale a avut loc intr-o zi foarte apropiata de data probabila de incepere a urmatoarei menstruatii, adica in perioada 100% INFERTILA a ciclului menstrual, se poate afirma fara teama de a gresi ca formarea unei sarcini in acest moment al ciclului menstrual si printr-o joaca sexuala ca si cea prezentata este complet/total IMPOSIBILA. In acest moment al ciclului chiar si daca ar fi intrat sperma reala/veritabila IN interiorul vaginului, formarea sarcinii NU se poate realiza nici daca TU, ti-ai dori sa se produca. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Dacă a fost numai atingere între organele voastre sexuale și nu a fost ejaculare în vagin, nu poți fi gravidă.

| HazelEyes77 a răspuns:

Daca nu a existat penetrare si nici nu a ejaculat nu sunt sanse de sarcina. Nu ramai gravida daca v ati atins intim stai linistita. Probabil menstruatia intarzie din cu totul alte motive.

| Pool77 a răspuns:

Nu va inteleg, daca sunteti proaste de ce mai faceti nebunii?

Daca esti imatura si stii ca n-ai habar, de ce te mananca?

Intereseaza-te, documenteaza-te inainte si dupa fa-o frate, toata ziua 14 partide, nu e o problema, dar nu mai veniti cu intrebari de genul in **** mea ca deja sunteti enervanti.

| Zamfir_Luisa_2000 a răspuns:

Du-te la un doctor ginecolog și vezi ce se întâmplă