| Marbella188 a întrebat:

Daca de exemplu eu l-am atins pe penis, dar el nu se terminase nici lichid nu are doar că era gen transpirat, și după m-am atins pe vagin, pot rămâne gravidă? Sau se poate dacă nu are sperma?
Mulțumeeesc, dau funda.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sperma trebuie sa ajunga in interiorul vaginului, la ovul. Unde te-ai atins tu nu e vaginul. Mai informati-va in legatura cu treburile astea, că dintr-o prostie ai sa regreti toata viata.
Of, Doamne!

| GdX a răspuns:

Oare de ce nu cititi si voi carti de educatie sexuala? Nu ai cum sa ramai ca doar nu esti Fecioara Maria.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa vnu va mai jucati cu organele sexuale, daca nu aveti nici cele mai elementare cunostinte, de ce vi se poate intampla!]
Strigator la cer, sa auzi asemenea ineptii.
Am ramas insarcinata cu cutia de chibrit, daca am atins-o dupa ce baiatul si-a aprins tigara?! laughing
Cum puii mei sa te atinga PE vagin, cand vaginul este 100% la interiorul tau si nu se apoate ajunge acolo, decat prin penetrare?!

| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta CORECTA. trebuie sa stii si sa intelegi, ca sarcina se poate forma numai intr-o unica situtie si anume cea in care femeia este in PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual ceea ce inseamna ca in corpul ei urmeaza sa existe/sau exista deja un OVUL VIABIL si in acel moment ajunge si sperma in vagin. In toate celelalte zile ale ciclului menstrual formarea sarcinii este in proportie de peste 99% imposibila chiar daca sperma ajunge in vagin. Multa sanatate!

| alina2k18 a răspuns:

Daca sperma nu e, NIMIC NU E laughing
NU poti ramane gravidawinking
PS: informeaza-te si tu mai mult despre viata sexuala si reproducerewinking

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu o sa ma refer la sarcina, ci doar la o singura nedumerire: mie nu mi-a transpirat niciodata penisul.laughing

| mihaicelsfant a răspuns:

Esti sigura ca nu s-a terminat?laughing

| Basilievski a răspuns:

"Daca a trecut cu masina prin spatele blocului unchiului bunicii mamei verisorului cainelui meu, pot ramane insarcinata?"