| nuconteaza777 a întrebat:

Trebuia sa mi sa se inceapa cu doua zile in urma menstruatia.Am dureri de ovare si sanii sunt sensibili dar nu am menstruatia inca. Dupa sex mereu fac dus si nu au fost ejeculatii inauntru nicidecum, doar s-a scurs cateodata dar mereu faceam dus (dar mai am ciclu neregulat, luna trecuta a intarziat cu o saptamana) ce sa fac in acest caz?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Fiindca ciclul tau menstrual este de tipul NEREGULAT lungimea actualului ciclu menstrual poate sa fie mai lung sau MULT mai lung comparativ cu cel/cele avute pana in prezent. Deoarece ti-au aparut/exista deja simptomele premenstruale, este aproape sigur ca menstruatia va porni in zilele urmatoare. Deocamdata NU ar trebui sa manifesti niciun fel de starea de ingrijorare. Cand ciclul menstrual este neregulat intarzierile se produc frecvent si din acest motiv iti poti pune intrebari cu privire la existenta unei sarcini, doar atunci cand ''intarzierea'' depaseste 10-14 zile. Deoarece posibilitatea de a exista o sarcina este extrem de mica spre imposibila, momentan nu ar trebui nici sa te ingrijorezi si cu atat mai putin sa te stresezi ci doar sa astepti ca menstruatia sa porneasca cat mai curand. Multa sanatate!

1 răspuns:
| Simplegirlbb a răspuns:

Eu am patit la fel. Am fost insarcinata. Ma dureau ovarele si sanii erau sensibili. Dupa o saptamana au inceput ametelile, iar dupa alta saptamana au inceput starile de somnolenta si voma. Testul era pozitiv. Eu stiam inca dr cand ma dureau ovarele ca sunt insarcinata, am avut asa, un feeling. Dar am sperat sa ma insel. Incet incet era tot mai evident. Eu am fost plecata din tara. M am intors si am facut intrerupere. Pentru 5-6 iesiri in care am facut sex, restul au fost plimbari si distractii, eu am facut cel mai mare pacat al meu. Mi-am omorat bebelul. Incep sa regret ceea ce am facut. Sper ca la tine sa fie diferit. Noi la fel nu ne am protejat, a ejaculat afara si dupa faceam dus.