| anonim_4396 a întrebat:

ce trebuie facut ca sa faci sex anal fara prezervativ sau clisma? raspunsul cu cele mai multe detalii (chiar si despre clisma), primeste fundita mare. multumesc

Răspuns Câştigător
| raspunz a răspuns:

In primul rand analize pentru boli venerice.
In al doilea rand, se poate face numai cu lubifiant, pentru ca anusul nu se umezeste.
Pentru a evita accidentele e bine ca ampula rectala (asa se cheama) sa fie goala de materii fecale, deci dupa ce a facut caca. Unii spun ca e bine sa manance alimente care nu lasa reziduuri prea multe, ca sa nu fie caca, gen carne fiarta, branza, supa de legume strecurata. Altii ca e mai bine sa manance orez si alimente care sa faca un caca mai solid, care se elimina tot odata.
Personal as recomanda o clisma inainte. E mai curat si mai sigur. se ia un irigator de la farmacie, se toarna cam o cana de apa in anus, apoi partenera face caca si e mai curat.
Dar nu recomand sexul anal fara protectie. Sunt o gramada de bacterii acolo, care pot cauza infectii de tract urinar. Niciodata sa nu introduci penisul in vagin dupa ce l-ai bagat in anus, pentru ca o poti imbolnavi. prostii de genul asta se vad numai in porneală.
Dacă vreți să încercați, cel mai bine e cu clismă și prezervativ.

11 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Oare are rost sa-ti spun ca sexul anal este daunator pentru sanatate?

| raspunz a răspuns:

În orice caz, sexul anal nu prea e recomandat. Anusul e făcut să scoată chestii nașpa din noi, nu să primească. Unele femei găsesc stimularea regiunii din jurul anusului plăcută, dar asta se poate face cu un deget. Puține practică sexual anal cu plăcere. Nu cred că ți-ar plăcea o banană în fund laughing

| Jozefina a răspuns:

Hh,,,,nu cred ca in fund trebuie sa bagi ceva, el trebuie sa scoata))) da de ce vrei fara prezervativ? in genere sexul anal e daunator,, tesuturile se intind cind o faci si atunci ai riscul la cancer.da tie iti trebuie? nu mai bine fara durere si fara riscuri sa o faci unde trebuie?:d.pa

| Vali96 a răspuns:

Pentru a face sex anal fara prezervati si clisma care nu iti trebuie deloc la anal, trebuie sa aveti o lubrifiere cel putin minima pentru a nu suferi niciunul dintre voi. Recomand un lubrifiant durex special pentru sex anal sau incearca sa o umezesti tu inainte;). Si uite si un link pentru. clisma http://www.colonhelp.ro/......help.html. Fundita! :X

| raspunz a răspuns (pentru Vali96):

țin să te contrazic, majoritatea sexologilor recomandă clisma înainte. În colon help eu nu am încredere. În general nu am încredere în medicamente cu efect miraculos, panaceu. De asta nici nu fac reclamă...

| aumih16 a răspuns:

E riscant fara prezervativ ca iei sida si alte boli de care nu scapi in ruptul capului si cauzeaza decese in numar destul de mare adica unii pot sa scape da altii nu