| AiEnmaa a întrebat:

Uhm..hei TPU. Desi poate suna ciudat, am si eu o intrebare mai intima, sper sa ma poată lamuri careva. >.< Am avut si eu primul contact sexual..cu prezervativ..insa inainte de actul propriu zis..am facut "pussy rub", cum s-ar zice..insa fara prezervativ..Si si-a dat drumul langa vagin..pe una dintre labi (Stiu ca e ciudat, dar asta e >.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ti-e teama ca sperma ar fi putut intra in vagin.Ei afla ca posibilitatea exista insa probabilitatea de a se intampla exte foarte mica.De asemenea ca sa ramai gravida ar fi trebuit sa fi fost in perioada fertila.Citeste cu atentie urmatorul raspuns complet : pentru ca o fata sa ramana gravida trebuie sa fie intrunite 2 conditii in mod obligatoriu, CU PRECIZAREA ca acest lucru trebuie sa se petreaca in acelasi timp si anume : 1- In primul rand CONDITIA PRINCIPALA este aceea ca fata/femeia sa fie in PERIOADA FERTILA, sau deja sa existe un OVUL VIABIL in uterul ei care sa poata fi fecundat de un spermatozoid. 2- Sperma trebuie sa ajunga/intre obligatoriu IN VAGINUL EI, deoarece doar asa spermatozoizi existenti in sperma vor putea trece din vagin in uter. In concluzie pentru ca o femeia sa poata fi insarcinata IN PRIMUL RAND TREBUIA SA FIE IN PERIOADA FERTILA (obligatoriu) in momentul producerii sexului.Multa sanatate.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sexul este cadoul lui Dumnezeu persoanelor casatorite, de ce voi nesocotiti acest dar? Face ti numai prostii, va crede ti atotstiutori? O multime de intrebari de acest fel invadează siteul nonstop, si după stati sa va mirati voi fetelor, ca ramine ti gravide ca el a ejaculat pe lîngă vagin etc, e si normal, sexul este pe lîngă plăcere, o mare mare responsabilitate de care voi fugiti, si anume sarcina, nu te poti juca cu focul fara să te arzi, este imposibil, adică, nu poti face sex fara sa rămîi insarcinată, hai poate odata de două ori merge si nu rămîi, dar asta nu se va intimpla la infinit, odata si odata te arzi, si faci un copil, pe care nu ai cum sa l cresti, el nu il vrea nici mort, si asa vede m ca sunt zeci de tinere de 16-20 de ani, mame singure, si copilul il cresc părintii fetei, ca cel care a lăsat o insarcinată nici nu vrea sa auda de copil. Halal țară si oameni cu judecată strîmbă si denaturată.

| mihai69 a răspuns:

Așa, și?!?

| Emilian65 a răspuns:

Care este intrebarea intima? Ai uitat-o pana sa termini de scris? Zi-o acum!

| HereToHelp123 a răspuns:

Si care anume e intrebarea? raised eyebrows

| mariacazcu a răspuns:

Buna cred ca te ingrijoreaza daca ai ramas insarcinata banuiesc daca am ghicit si asa este eu nu cred ca ai fi ramas insarcinata deoarece nu cred ca sperma ar fi ajuns in vagin sper ca am ghicit intrebarea

| AndreePapush a răspuns:

Hai zii cu întrebarea!?
Care e problema ta!?