| anonim_4396 a întrebat:

Ultima zi de menstuatie a fost pe 25, pe 28 am facut-o cu iubitul meu, a ejaculat de vreo 7 ori in prezervativ 100 % dupa a introdus-o de vreo 2 ori, sigur nu a ejaculat, astazi 30 mai e ziua cea mai fertila de ovulatie si am simtit dureri abdominale in special in partea stinga, ce poate fi? avertizarea perioadei fertile? dar asemenea dureri am avut si in timpul menstuatiei? vreau un raspuns serios.

4 răspunsuri:
| MisteriuosGirl a răspuns:

Poate ca te temi atat de mult sa nu fi insarcinata, incat ai aceste dureri....am citi undeva ca daca o faci pentru prima data si ai auzit de la parintii tai ca nu este bine, ca este un pacat...s-ar putea ca subconstientul tau sa iti provoace o stare de rau, diferite dureri, etc
dar ar putea fi, de asemenea, si o infectie, Doamne Freste! mai asteapta putin, apoi, daca persista acesta durere, mergi la medic. stiu ca e neplacut, dar asa e cel mai bine. sper sa nu ai probleme. te pup

| defibrilator a răspuns:

Ovulatia nu doare, pana acum te-a mai durut? daca nu a ejaculat inauntru nici insarcinata nu poti fi, incearca la un medic daca persista durerea

| fgsxbfhg a răspuns:

zilele fertile nu dor si nici nu te anunta cand sunt. este posibil sa ai o mik infectie sau ovarul stang marit. nu poti fi insarcinata pentru ca tocmai ai spus ca nu s-a terminat in tine. sau pot fi dureri menstruale pentru ca ele se manifesta si inainte si in timpul si dupa menstruatie. ai face bine sa te prezinti la un cabinet ginecologic noi nu suntem mediciwinking spunem doar din experienta dar problemele difera de la om la om. succes

| aanny a răspuns:

Trebuie sa consulti un medic ginecolog.desi nu ai avea cum sa ramai insarcinata e posibil sa ai o infectie deoarece prezervativele cresc pana la 50 % sansa de contactare a unei infectii