| FataCuOchiiCaprui a întrebat:

Un amic(26 de ani) mi-a spus ca prima data nu o poti face cu prezervativ. Mai exact ca baiatul, nu poate dezvirgina o fata daca foloseste prezervativul. Ca e mult mai dureros pentru fata cu... Si ca prima data nu ai cum sa ramai insarcinata? Nu am vreun gand, intreb doar din curiozitate. E adevarat sau nu?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Te-a mintit din toate punctele de vedere. Este mai putin dureros pentru fata daca folosesc prezervativ si lubrifiant, dar mai putin placut pentru baiat. De aceea, baietii le mint pe fetele pe care nu le iubesc si le vor doar pentru placere.
Prima data este riscul cel mai mare de a ramane insarcinata, fiindca se poate produce o ovulatie spontana. Si riscul de a lua vreo boala de la baiat este mai mare (de exemplu HPV care la el nu are absolut nici un simptom).
Asadar, amicul tau te-a mintit in toate privintele. Probabil isi pregatea terenul (lui sau altui amic doritor sa profite de tine).

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este total fals.
Se folosește de la primul contact prezervativul și în completare pentru a atenua durerea deflorării se poate folosi și un lubrifiant pe bază de apă pentru a nu distruge rezistența prezervativului.
Pa, pa.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Te-a pacalit/mintit! El 26, e de inteles, dar tu cati ai, de esti asa de neinformata, cand netul e plin de informatii?!

Si, ba! POTI ramane din prima, de numa-numa! Ai mare grija!

| A12NDRA a răspuns:

Nu este adevarat, poti ramane insarcinata oricare data ai fi chiar si prima data. Daca foloseste prezervativ asta nu inseamna ca o va durea mai tare, depinde de persoana.Amicul tau te-a informat gresit.

| GuessWho_8607 a răspuns:

Cand vad intrebarea asta ma gandesc ca poate ai gresit tu si in loc de 1 ai pus 2... 26 laughing total fals

| SEAL a răspuns:

Prietenul tau e un prost pacat ca i-ai dat funda lu urata aia de mai jos

| Enma a răspuns:

Ma abtin laughing

| DenisSa_6267 a răspuns:

Eu am fost dezvirginata cu prezervativhappySI te a mintit in legatura cu tot ce a zis happy.

| ραтяίcία a răspuns:

laughingnu e adv... te'a mintit