| Nikcoletta a întrebat:

Un amic de-al meu este foarte fericit și bine dispus de la un timp.
Am aflat de curând că si-a facut o prietenă.
Credeți că acesta e motivul care l-a schimbat? Înainte parea foarte trist acum parcă e alt om
Chiar așa de important e să ai pe cineva?

15 răspunsuri:
| Devil21 a răspuns:

Daa! mai ales daca gasesti persoana potrivă ❤️
Iubirea este cel mai sincer si curat sentiment care te poate vindeca de orice(aproape orice?)
Daca a reusit sa ii schimbe starea înseamnă ca il iubeste cu adevărat si ca ii pasa de el, probabil a reusit sa il schimbe prin atentia pe care i-a oferit o; prin grija si prin prezenta sa(fetei respective)

| mastadont a răspuns:

E destul de important și nu îți dai seama decât atunci când găsești persoana potrivită. Când ai pe cineva știi că nu mai ești singur, știi că orice ar fi ai pe cineva care să te susțină la bine și la greu și nu mai ești obligat să duci toate greutățile unei case singur. De asemenea, ai pe cineva cu care să povestești, cu care să-ți împărtășești experiențele de viață și care te înțelege. Așa ceva schimbă un om. Doar cei care au trăit singuri mult timp pot aprecia un partener care te înțelege și cu care poți discuta orice.

| Emilian65 a răspuns:

Da. O prietena te schimba f. mult in bine.

| Anonima163333 a răspuns:

Da, de aia e fericit prietenul tau.
Cu siguranta o iubeste mult pe acea fata si se simte mai implinit.
Ma bucur pentru prietenul tau!; b

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, e important să ai pe cineva atâta timp cât nu te gândești ca te înșală.

| Sofer a răspuns:

Te schimba mult asta și devi fericit având prietena.

| CerealaCuOchi a răspuns:

Poate ca ea era motivul pentru care era trist. Oamenii nu au nevoie neaparata de o pereche, eu consider chestiile astea extrem de neimportante, deci posibil ca lui sa ii fi placut de ceva timp de ea

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

O afirmatie lipsita de logica.

| Emilian65 a răspuns:

Da, gasirea unei prietene pe plac te face din neom un om fericit.

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Si de ce spui asta?happy

| Adry05 a răspuns:

Îndrăgostirea elimină hormonul fericirii în creier, deci da. Cel puțin cât e la început și e totu roz și frumos

| Andreeush a răspuns:

Când o să găsești pe cineva o să îl înțelegi mai bine.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Pentruca numai cei care au ceva la tartacuta prefera singuratatea, altfel omul este o fiinta sociabila si mai mult, monogama - asta spus in general.

| CerealaCuOchi a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Nu ma i tereseaza, eu nu pot sa ma atasez de cineva, nu vreau si ma simt chiar implinita si fericita, tu esti ala care are cv la "tartacuta" ptc crezi ca toti ar trebui sa fim la fel

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru CerealaCuOchi):

Eu zic sa te uiti in oglinda. Eu nu am zis ca tu ai ceva. Eu am zis de singuratici, deoarece este un lucru adeverit de catre psihologi si psihatri. Am spus un adevar stiintific. A avea ceva la tartacuta nu inseamna a fi bolnav. Doar ca inseamna a avea o deviatie de comportament. Asta este ceva psihic. Deviatia de comportament nu e boala.