| anonim_4396 a întrebat:

am fost prea indulgent cu prietena mea si am facut-o sa se sature de mine, nu e asta motivul important pentru care ne-am despartit. stiu ca ma iubeste mult dar totusi m-a parasit, ce credeti o sa se mai intoarca la mine sau o sa ma uite?

4 răspunsuri:
| claudiu93 a răspuns:

Cum poti sa fii pre indulgent? Ce voiai sa o fortezi sa faca lucrurile ca tine?
Noi oricum nu putem sa iti ghicim situatia pentu ca nu ne dai niciun detaliu.
Eu cred ca daca iubesti pe cineva il lasi sa fie asa cum este el. Daca incerci sa iti impui o parere asupra cuiva nu faci niciun bine.

| laurentiu80 a răspuns:

Intrebarea ta nu prea are logica "am fost prea indulgent..., nu e asta motivul..."

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai o relatie trebuie ''intretinuta'' mereu, ca sa nu se ''stinga'' dragosteatongue.Intr-o relatie sunt doi, nu unul, asa ca nu inteleg cum ''s-a saturat de tine''...Cel mai important este sa vorbiti si sa clarificati totul, mai ales daca simti ca ea inca te iubestehappy Ca sa o intelegi pe ea, trebuie sa te intelegi si pe tine (iti spun asta referitor la afirmatia ta ''am fost prea indulgent'').E pacat sa ai atatea semne de intrebare, mai ales daca o iubesti si ea te iubeste.Deci, nu mai sta, ''treci la atac''!happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Știu că mă iubește, dar totuși m-a părăsit". Serios? Dacă nu a avut un motiv întemeiat pentru care să facă asta, înseamnă că nu prea ești conștient că NU te iubește. Faptul că ești prea indulgent cu ea nu trebuie să fie un motiv de despărțire și nici de saturație a ei.Ce vrea, să-i dai 3 palme și s-o arunci în pat? Păi atunci arată-i și partea "neindulgenta" a ta. Purtați amândoi o discuție despre ce se întâmplă și vei ajunge la o concluzie.Doar voi știți ce se va întâmpla. Baftă!