| OSecretoasa a întrebat:

Un baiat sta in spatele clasei. Eu stau in fata de tot. In pauze el merge la baieti eu la fete. Il plac. Cum sa vorbesc cu el? Intr-o zi mancam si mi-a zis pofta buna si mi-a zambit. Cand eram noua la scoala am vorbit cu el pana au venit toti ceilalti in clasa. Dupa aia nu am mai zis nimic ca sunt putin timida. Vreau sa vorbesc mai mult cu el, dar nu stiu cum sa fac. Cand iasa din clasa si intra inapoi, se uita la mine mai mult. Ce parere aveti? Cum sa il iau?

1 răspuns:
| ToTiBaieTi a răspuns:

Pai te "bagi" in seama cu el, adica il intrebi ce face, ii dai buna, ii zambesti happy
Daca esti timida, te muti mai aproape de el(la 1-2 banci de el) si te mai uiti la el, ii mai ceri un pix, etc. Sper ca ti-am fost de ajutor.