| RenataAlesya a întrebat:

Am o problema cu un baiatbroken heart. Eu am 13 ani iar el este cu 4 ani mai mare ca mine.Imi place foarte mult de el:cum arata, cum se imbraca, totul. Suntem in aceeasi scoala. Am vorbit putin cu el pe facebook iar el mi-a luat ID-ul insa pe mess nu am vorbit deloc. Eu sunt foarte timida si nu stiu cum sa vorbesc cu el.De atunci la scoala se uita la mine iar cand ma uita si eu la el priveste in alta parte. Odata mi-a si zambit, iar prietenii lui se uita la mine si parca vorbesc ceva. Nu stiu ce sa fac, iar faza e ca acum cred ca stie ca il plac fiindca la scoala cand trecea pe langa sala mea de clasa un alt coleg care a aflat ca imi place de el m-a intrebat daca el e baiatul de care imi place, iar eu am zis ca nu. Nu stiu sigur daca a auzit ceva insa nu era foarte departe. Chiar nu stiu ce sa fac. Va rog ajutati-ma!crying

Răspuns Câştigător
| PuSS a răspuns:

Hmmm...pai cred ca ar trebui sa te bagi in seama cu el pe mess si ce daca esti timida,incearca sa treci macar odata peste timiditatea asta,macar pe mess unde nu te vede nimeni,incearca sa vorbesti cu cine vrei si cum vrei.
Parerea mea este sa te bagi in seama cu el pe mess,dar nu sa-i zici ca-ti place de el, pur si simplu sa vorbiti ca amici.
Iar daca el va simti ceva pentru tine nu va ezita sa nu te invite in oraswinking
(bine sa nu astepti ca dupa prima conversatie pe mess sa te si combini cu el, tine cont ca e mai mare decat tine cu 4 ani... sper sa ai norochappy:X)