| stardeea a întrebat:

Un barbat poate iubi o femeie care nu este virgina?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da. O femeie este mult mai mult decat un himen, integru sau nu. Barbatul care te va iubi cu adevarat nu va fi interesat de acest aspect. Stiu ca exista barbati care isi doresc iubite virgine si, pe unii ii inteleg. Daca ai o iubita de 17 ani, sigur ca te miri daca nu e virgina si te intrebi de ce s-a grabit cu inceperea vietii sexuala. Daca ai cunoscut-o la 25 de ani, nu mai esti atat de mirat.
Cred ca intr-o relatie, cheia este sinceritatea de la inceput si totala in privinta fostelor relatii sexuae. Nu cred ca exista un barbat nebun care sa nu intelega ca femeia de langa el a avut o relatie in care s-a daruit. E mai complicat pentru femeile care au avut mai multe relatii, care au umblat din floare in floare. Dar pana la urma, asta e o alegere si fiecare si-o asuma si traieste cu ea.
Crede-ma, nu e cazul sa te temi ca, nefiin virgina, nimeni nu te va iubi niciodata. Se va gasi barbatul pentru care sa fii atat de importanta incat virginitatea ta sa nu conteze prea mult.

30 răspunsuri:
| scriitor a răspuns:

Ce prostie poţi să întrebi! este ca şi cum ai întreba: oare dacă cineva bea o bere dintr-o halbă care nu e noua atunci mai simte gustul berii?
Dar mă rog, exista şi ciudaţi pe lumea asta. Barbatul care nu poate sa iubeasca o femeie pentru ca nu este virgină, ăla nu poate să iubească nici o femeie, tocmai pentru ca el nu vede nimic din femeia aia decât o membrană. Eu i-aş recomanda să-şi cumpere o pungă de polietilena şi sa fie fericit pâna la adânci batrâneţi cu ea.

| leluc a răspuns:

Bineinteles. Caracterul si personalitatea unei femei sunt atractia, nu integritatea himenului.

| cami_6226 a răspuns:

In primul rand, nu exista femeie virgina, ea si la 60 de ani este domnisoara si in al doilea rand, nu se mai poarta virginitatea. sunt pe cale de disparitie.se poate, normal

| monicaclaudia a răspuns:

Star-deea mi se pare ca acum se cam exagereaza cu intrebarea asta. prima data daca conteaza virginitatea acum asta? da ce te preocupa la urma urmei? ca nu prea te inteleg (

| NoName_9903 a răspuns:

Nu ai specificat, din "cauza" lui nu mai este virgina? :-)Glumesc...
Raspunsul este da- barbatul care te-ar fi iubit virgina, te poate iubi si daca nu mai esti virgina...Important e sa-l gasesti.

| KaTaLyN a răspuns:

Banuiesk k stiu care`i problema ta. tie iti este teama k barbatul p care`l iubesti mult n`o sa t mai iubeasca p tine dk ii zici ca numai esti virgina sau k te va privi cu alti si se va indeparta de tine. Poi in 1rand in ziua nimeni numai pune accent p virginitatea femeilor(barbatilor nici atat)acum depinde si de varsta.dk are de la 17(hai 16)in sus deja numai konteaza pentru ca este normal pentru vremea in care traim.NU virginitatea ta conteaza ci sentimentele care le aveti unu pentru altu si cat de bine comunicati happy asta ar trebui sa fie ultima problema p care ai putea sa ti`o puiwinking...totul depinde d feelings si iubire...restul st doar detailes happygood luck

| cristinela a răspuns:

Bineanteles! Trebuie doar sa gasesti barbatul potrivit! Crezi ca in ziua de azi mai conteaza chiar asa de mult? Dar trebuie sa fi sincera cu el, daca ajungeti sa discutati asta...si reciproc

| Jurnaldedecembrie a răspuns:

Da normal, asta depinde de femeie dar consider ca trecutul conteaza!

| seyde a răspuns:

Da

| alinuta23 a răspuns:

Da... daca simte ceva pentru ea... si ea pentru el... o poate iubi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un barbat poate iubi o femeie si o femeie poate iubi un barbat, cei care au idei preconcepute in legatura cu virginiatea cred ca au o problema serioasa, daca un barbat te conditioneza este foarte clar ca nu te iubeste, si daca nu ar fi virgina iubirea s-ar termina asa plis-plas?, nu esti nu te iubesc?! so totusi daca o iubeste si o vrea virgina (un moft)atunci iti recomand sa consulti un chirurg si se poate rezolva

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da.depinde si de baiat. daca vrea ''fufe'' sau pe cineva pe care nu trebuie sa o fi impartit cu altcineva inainte. mie mi-a spus sotul ca daca as fi facut sex cu el inainte de casatorie poate ca m-ar fi lasat. big grin asa ca...grija mare pe cine alegi ca prieten! si ce vrei sa ''pastrezi'' pentru viitorul tau sot!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu unul nu as putea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da dar.
cred ca ar vrea sa fie el primul sau iubit nu altul si sa nu se simta prost. stiind asta ((ca ai mai facut-o ca altu')
dar in principiu da.se poate normal.
daca va iubitilaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca da! sa ridice mana barbatii care nu isi iubesc mamele, bunicile, surorile, verisoarele, amicele, etc.

ce, nu e sensul la care se face referire? la ce se refera de fapt termenul de iubire din intrebare? la sex? daca da, atunci raspunsul este iarasi 'da'; un barbat poate face sex cu o femeie care nu este virgina;

nici sensul asta nu e bun? care este sensul pana la urma? daca un barbat poate sa se casatoreasca din dragoste cu o femeie care nu a fost virgina si sa traiasca impreuna fericiti pana la adanci batraneti? probabil ca da; in cea mai mare parte daca dezvirginatorul este chiar sotul; daca nu, sansele scad mult dupa parerea mea; nu cred ca sunt chiar nule deoarece exista unele "cazuri exceptionale" in care se poate;

in concluzie, da, este posibil ca un barbat sa poate iubi o femeie care nu este virgina; probabilitatea difera insa de la persoana la persoana si de la caz la caz

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate sa iubeasca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De fapt se spune ca o iubeste dar nu e asa sta cu ea doar pentru asi face placerile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce sa iubesti una care a fost "din floare in floare", altii si-au satisfacut nevoile si apoi sa o iei tu de buna? de ce sa te chinui pentru una asa...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si o femeie poate iubi un barbat care nu a fost primul cu care a intretinut relatii sexuale si sa nu dea nici doi bani pe " primul ".

| stardeea explică:

Bun bancu

| rodi a răspuns:

Buna Deea.Raspunsul meu vine sub forma unui banc. Dracul dorea sa se insoare si aleasa trebuia sa fie neaparat virgina.MORALA.In ziua de astazi, daca esti virgina te ia dr.

| rodi a răspuns:

Se spune despre o fata care e virgina, ca are un defect, ca nu e atractiva, altfel nu se poate sa nu o fi dorit nimeni.Glumeam.Nu are rost sa-ti raspund pentru ca vremurile bunicii au trecut si cred ca raspunsul pe care l-a dat Brigaela e f.concludent.Pa

| dragosn08 a răspuns:

Nu

| anemona_9043 a răspuns:

Desigur ca poate iubi o femeie care nu este virgina... Un barbat iubeste femeia dupa cum este ea nu dupa virginitate... Daca barbatul iti spune ca nu te iubeste deoarece nu esti virgina inseamna ca este un mare dobitoc... iar daca tu asta simti inseamna ca iti este frica sa nu fi inselata sau parasita, in orice caz barbatii iubesc femeile dupa felul femei de a fi. iubeste-l cu adevarat si ai sa vezi k si el te va iubi chiar daca nu esti virgina.

| CrazyLife95 a răspuns:

Pentru cocalarul analfabet "KaTaLyN" ma retardatule...ce 16/17 ani ma cretinule.tu te auzi ce vorbesti? poate nu o conta la tine pentru ca esti un labar infect dar si mie mi s-a intamplat **** sa aflu ca ea nu mai era virgina da la varsta de 13 ani! am crezut ca mor in momentul ala.nu vreau sa intru in discutii pentru ca este o poveste dureroasa. oricum tu esti un retardat si din partea mea sper sa mori cat mai curand! Si un raspuns la intrebare.: DEPINDE! da,depinde de varsta, de persoana, de relatie sunt multi factori

| alehandro0785 a răspuns:

sigur, daca din momentul in care e cu el nu inseala niciodata

| kysstyna a răspuns:

Logicccccccccc....nu himenul conteaza ci persoana big grin

| chaky a răspuns:

Da si chiar foarte mult.Acum depinde de persoane...