| Qwertyuiop1406 a întrebat:

Un copil cu parintii despartiti dar nu inca divortati are dreptul la pensie alimentara din lunile in care unul din parinti nu s-a ocupat de cresterea acestuia?

5 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Copilul nu primește nimic dacă părinții nu sunt despărțiți prin acte.

| ywar a răspuns:

Pana nu exista o sentinta data de o instanta nu cred ca se poate! Cum se spune... trebuie sa scrie negru pe alb. Nu-s avocat e doar o gandire de bun simt!

| Elsker a răspuns:

Nu.

| superady98 a răspuns:

Cat timp parintii sunt casatoriti in acte parintele neglijent nu poate fi tras la raspundere

| DTNA a răspuns:

Depinde de ce dovezi se aduc la divort. daca tot raman amandoi nu se primeste nimic