| rlLLr a întrebat:

Un medic ginecolog / cineva care stie multe despre sex si sarcina sa ma contacteze pe privat sau la adresa de email bogdanviteza69@gmail.com
VA ROG!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici un medic ginecolog nu te va contacta pe emailul privat, pentru ca nici un medic nu munceste pe gratis, pentru asta fiind cabinetele medicale, unde mergi, platesti, esti consultat si primesti sfaturile si respectiv tratamentul necesar.

Pune intrebarile aici, ca suntem multe femei mature, care am sti si am putea, sa-ti raspundem la intrebarile tale.

| rlLLr explică (pentru Violleta2022):

Nu pot spune ca a fost un contact un contact "sexual", ne ajutam unu pe altul asa sa zic si dupa un "solo" am ajutat o iar si vreau sa stiu daca poate ramane insarcinata cu lichid preseminal.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru rlLLr):

Prin intermediul lichidului PREEJECULATOR formarea sarcinii este practic IMPOSIBILA. Chiar daca am dat de mai multe ori acest raspuns si alta data, tuturor celor care absolut gresit vehiculeaza informatii si idei false, eronate in privinta acestui lichid inofensiv am sa o repet din nou ori de cate ori va fi necesar dupa cum urmeaza. Pentru informarea corecta atat a ta cat si a celorlalte persoane lipsite de cunostinte medicale corecte care raspund doar ca sa se afle si ei pur si simplu in treaba, trebuie sa afli/sa stii ca acel lichid este inofensiv si are atat rolul de a lubrifia glandul (capul p#lii) cat si rolul de a usura decalotarea (belirea) penisului, dar de fapt principalul si adevartul sau rost/rol este cu totul altul si anume; cel de a curata uretra (canalul) din penis de eventualele ramasite resturi/urme de URINA, in vederea inlaturarii aciditatii din uretra provocate de urina ramasa si crearea pH=ului neutru cu scopul de a fi asigurat un mediu propice vietii, pentru ca in cazul in care s-ar putea sa urmeze o posibila/probabila ejaculare de sperma, viata si calitatea spermatozoizilor sa nu fie deloc afectata si acestia pentru o scurta perioada de timp chiar si doar de cateva ore, sa aiba/gaseasca conditii normale de supravietuire. Lichidul preejaculator este produs de 2 glande specializate denumite bulbouretrale (glandele Cowper) care nu sunt interconectare si nici legate cu niciuna dintre glandele si organele aparatului reproducator masculin, cele care produc atat lichidul/plasma spermatica cat si spermatozoizii, sau altfel spus cu vezicula seminala, cu prostata si/sau cu gonadele/testiculele, astfel ca se poate afirma fara teama de a gresi, ca lichidul preejaculator in momentul producerii si deversarii acestuia in uretra penisului, NU are spermatozoizi in continutul sau. Insa dupa ce se produce deversarea acestui lichid in uretra, poate exista posibilitatea ca acolo IN URETRA sa se poata contamina NUMAI/DOAR printr-o amestecare a sa cu posibile resturi de sperma ramase de la o ejaculare anterioara care s-a produs chiar si cu cateva ore mai devreme si astfel spermatozoizii ramasi in uretra sa patrunda/sa ajunga in continutul lichidului preejaculator. Acele ramasite de sperma pot sa ramana/sa existe in uretra penisului in urma masturbarii sau a unei ejaculari la sfarsitul unui sex intretinut anterior si numai/doar asa prin amestecarea celor doua lichide spermatozoizii au posibilitatea de a ajunge vii si motili din vagin in uter. In concluzie datorita faptului ca lichidul preejaculator asa cum este produs initial este ''steril'' si complet inofensiv, rezulta ca NU se poate forma o sarcina prin intermediul acestui lichid, care asa cum reiese are un cu totul alt rol. Multa sanatate

| Violleta2022 a răspuns (pentru rlLLr):

Incearca sa spui mai exact ce "ajutor" v-ati dat unul la altul, ca de v-ati jucat cu un penis sculat la intrarea in vagin (mai ales dupa o masturbarea sau mai multe partide sexuale consecutive, cand ramane sperma pe teava), sunt sanse de sarcina mari, doar daca ea era in perioada fertila.

Dar incearca sa explici situatia, ca sa intelegem ceva... ca solo nu inseamna nimic pana aici, mai ales ca ati fost in cuplu, nu solo.