| butt3rfly16 a întrebat:

Un prieten mi-a dat id-ul celui mai bun amic al sau ca sa ne cunaostem mai bine si cine stie poate iese ceva. Dupa ce am vorbit toata saptamana pe mess cu acel baiat.Ne-am vazut acum 2 zile fata in fata, doar ca eu in acea zi am fost cam tacuta si nu stiu ce am avut si simt ca lui nu i-a prea placut comportamentul meu de fata tacuta.Eu m-am atasat de el, doar ca nu stiu daca lui ii place de mine pentru ca sunt timida. Ce ma sfatuiti sa fac? Va multumesc! Trebuie sa specific faptul ca eu asa sunt mai timida si am nevoie de cineva care sa ia initiativa.

Răspuns Câştigător
| Lorelai a răspuns:

Ar trebui sa incepi prin ai spune si lui ca esti timida ca sa stie la ce sa se astepte de acum incolohee heePoate data viitoare sau dupa inca cateva intalniri nu vei mai fi asa timida si te vei mai obisnui cu el! Ai incredere in tine! Daca te place te va intelege, nu esti singura fata timida, sa stii!

3 răspunsuri:
| 31957319 a răspuns:

Sa ii recunosti adevarul ca esti mai timida il va face sa aprecieze sinceritatea ta.

| sofia_kiss a răspuns:

Pai spune-i pe mess ca intalnire pe care ati avut-o voi fata in fata ca ai fost mai timida si ca tu de fapt nu esti asa, numai ca trebuie sa iti faci mai mult curaj atunci cand il ai fata in fata, si mie mi se intampla la fel ca tine dar numai ca dupa ceva timp imi dau drumul la vorba si atunci nici ca nu ma mai opresti :d (glumesc)

| andrei94a a răspuns:

Cand vorbesti cu el gandeste-te ca vorbesti cu cea mai buna prietena a ta...incearca si ai sa reusesti.