| Daiana90 a întrebat:

Buna va rog ajutati-macrying. Chiar nu stiu ce e cu mine.Am fost la o zi de nastere si mi-a placut un baiat.Ne-am jucat un fel de "joc" in care baietii trebuiau sa pupe fetele si invers(pe gura). Pentru mine a fost prima oarasad si m-am si mozolit cu unu. A fost foarte scarboslaughing da nah. poate pentru ca nu sunt eu obisnuita sau pentru ca a fost prima oara dar ideea este ca m-am combinat cu baiatul de care mi-a placut de acolo, ne-am combinat a doua zi pe mess, si cand ne-am intalnit numa imi vorbea de scoala si despre el etc...cand am plecat spre casa m-a pupat.Nu stiu ce simt, nu stu daca il plac. Dar la acea zi de nastere muream dupa el.Acum ma simt constransa nu stiu.Asa fac mereu.De exemplu mi-o mai placut la o nunta de un baiat si ne-am combinat acolo (fara sa ne pupam sau altceva) si a doua zi cand sa ne intalnim m-am scarbit cand l-am vazut adica nu mi-a mai placut si nu stiam cum sa scap din asta.Asa patesc mereu.Imi plac baietii intr-o zi dar cand devine serios adica sa ne intalnim sau combinam etc nu-l mai plac.Intodeauna ma simt constransa, ca si cand as fi prinsa in ceva si nu ma simt in largul meu.Ma gandesc incontinu cum sa scap.ma simt ca si cand as fi la inchisoare, o senzatie de genu. Oare nu pot sa am prieten? De ce patesc astacryingcrying? Acum ce fac cu baiatul cu care sunt? La ziua aceea onomastica imi placea foarte mult si ma tineam dupa el, ma uitam la el si el nimic.Astazi cand ne-am intalnit nu am stiut ce simt...Nu stiu daca il plac sau de ce simt nevoia asta sa nu stau cu el adica acum nu stiu cum sa scapcrying. Nu stiu de ce vreau asta ori ca nu imi place ori ca nu pot avea prieten, deci chiar nu stiusad. Va rog sfatuiti-ma cu ceva ca sincer nu stiu ce am de fac asa tot timpul.

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Te "combini" mult prea repede! Daca vezi pe cineva pentru prima oara si-ti place, petrece mai mult timp cu el. Intalniti-va (fara sa ma "mozoliti" sau "combinati") petreceti timp impreuna, pana cand incepi sa-l cunosti (nu doar vizual). Asa o sa incepi sa te simti mai confortabil pe langa el (sau nutongue), dar macar nu o sa mai fi constransa pentru ca inca nu aveti o relatie... Te intalnesti cu el cateva saptamani si abia dupa aceea vezi daca incepeti o relatie...
Numai bine, Shinwinking

9 răspunsuri:
| Luori a răspuns:

Poi, daca o iei pe partea cealalta, unele fete chiar ar dori sa fie asa ca tine. laughing In sensul sa fii cu un baiat si sa nu tii la el in cele din urma laughing Adica pur si simplu nu suferi dupa un baiat straight face

Da` revenim laughing.: poate ca ar fi mai bine sa iei o pauza de acum in colo, sa mai vezi ce se intampla in jrul tau straight face
Sentimentele tale pe care le simti in prima clipa cand vezi un baiat, nu sunt reale straight face inainte sa te combini, incearca`l, vezi ce iti place, vezi ce nu la el, examineaza`l straight face Nu te combini asa aiurea straight face Mai intai trebuie sa i cunosti, cred ca stii si tu asta rolling eyes

Cat despre baiatul asta, mai intalneste`te o data, de doua ori cu el, vezi cum este, vezi cum te simti tu langa el, incearca sa ignori o chestie de`a lui cum ca vb numai despre el sau scoala. poate cine stie, se plictisea?
Incearca sa faci si tu ceva, ca sa iti placa straight face

Se pare ca la tine totul este pe moment...

Shin
| Shin a răspuns:

@mariutza, chiar ma intrebam ce avea gresit raspunsul meu happy Nicio problema se mai intampla...
Numai bine, Shinwinking

| mariutza a răspuns:

Shin imi cer scuze ti'am dat stupid din greseala, de fapt vroiam sa iti dau inteligent scuze inca odata straight face

| thegreenalien a răspuns:

Am observat reactii de genul asta la foarte multe persoane. La baieti nu stiu ca nu am intreba, dar la fete pare o chestie generala. Mi s-a intamplat si mie la primele relatii. Exact la fel, dar nu am facut nimic.Cred ca constiinta refuza sa te lasa sa stai cu o persoana atata timp cat nu simti decat o atractie fizic. Am simtit aceleasi lucruri pana m-am indragostit cu adevarat. Am avut o delatie perfecta cu baiatul. Ma rog nu intru in detalii ca nu asta te intereseaza. Linisteste-te si asteapta sa apara baiatul potrivit. Lasa timpulsi inima sa decida pentru tine si nu te mai combina cu tipi despre care nu stii nimic, dar iti plac ca arata bine. Invata sa cumunici asta va rezolva orice problema. Bafta!

| zumk1 a răspuns:

Ce simti tu nu e iubire e doar o banala atractie tu trebuie sa astepti sa vezi daca ce simti pentru baiatul ala e mai mult de atat daca nu, nu merita sa incerci

| Bybyloy[:x] a răspuns:

Sal...eu cred ca ceea ce ti se intampla sunt doar niste atractii si mai ales ca esti la inceput.
Sii mai e ceva.Inainte sa fi cu o persoana, incearca sa petreci mai mult timp cu ea, sa vezi cum gandeste, nu te uita doar la faptul ca...
"Nah. ce bine arata, frate!"
Nee. O sa vezi ca te va ajuta mult daca comunici mai mult cu el!

Bafta!:*

| gaby24 a răspuns:

Problema e ca iti place pe dinafara un baiat dar nu si pe dinauntru, parerea mea si e cel mai important sa iubesti ce are in inima, in plus cu plictiseala cunoastel mai bine si fi in largul tau cu el vb mai multe, cred ca la iesirea dintre voi doi doar el a vb si u prea putin, fi u insuti cand iesi cu cineva fara sa te simti stenjenita.papa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stii ce zic eu:
Ca esti inca doar o fetita care se simte doar! atrasa! de un baiat...esti plictisita de el a 2 zii
si sa fim seriosilaughing mozoalele nu se dau asa pe ochi frumosilaughing este o chestie de simtstraight face
straight face Dar sa fim seriosi iubire in cateva minuntelaughing chiar crezi in dragoste la prima vedere?straight face aia e in filme
O sa te obisnuiesti u cu problema ta si o sati treaca ai sa vezi:*:*

| cucu_3008 a răspuns:

Vom trece mereu, numai sa nu ne jucam cu sentimentele. Nu te arunca in valurile iubirii pana nu cunosti adancul! Totul vine de la sine, nu trebuie sa fortam, sa visam. Visele pot insela, iar apoi avem de suferit...