| anonim_4396 a întrebat:

Un sărut (dat din inițiativă, nu reciproc ca formă de salut) pe obraz dat unui bărbat căsătorit se poate numi flirt?
Un sărut dat de o cunoștiință femeie, nu de o rudă.
O cunoștiință care nu e prietenă cu soția lui.

Răspuns Câştigător
| DjSannan a răspuns:

Un sărut pe obraz poate fi văzut ca o formă de salut amicală în multe culturi. Dacă sărutul este dat cu intenția de a începe o relație romantică sau de a face avansuri, atunci poate fi considerat flirt. Cu toate acestea, este important să țineți cont de contextul în care este dat sărutul și de relația dintre persoanele implicate. Dacă o cunoștiință femeie dă un sărut pe obraz unui bărbat căsătorit cu intenția de a flirta, aceasta ar putea fi văzută ca nepotrivită sau nerespectuoasă față de relația bărbatului și a soției sale. Este important să respectați relațiile și limitele altor persoane și să vă comportați într-un mod respectuos față de ei

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de situatie. Poate fi o fosta colega de facultate cum mi s-a intamplat mie. Eram si cu sotia. Dar nu s-a speculat nimic altceva decat o intalnire dupa multi ani.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Se numește disperarea femeii respective de a face sex animalic cu bărbatul căsătorit

| Hammurabi a răspuns:

Hmmm... depinde laughing
Depinde ce are în minte cea care sărută.

| Emma30555 a răspuns:

Un sărut pe ambii obraji se da într un anumit context, la venire când te întâlnești cu persoana, la plecare, la zile de sărbătoare, onomastice etc. Nu este flirt, asa fac toți oamenii dar se da pe ambii obraji. Un sărut pe un obraz dat fără nici un context se poate considera flirt.

| Goete a răspuns:

Rosalia, dai prea putine date.
Un sarut dat pe obraz poate fi o forma de multumire. De ce complicam atat de mult lucrurile

| helpforyou a răspuns:

Depinde di situatie si context.

| Seba2013 a răspuns:

Daca esti asa romántica de ce nu faci un sacrificiu de benevolenta, ofranda sau jertfa divinitatii?
Crezi ca el nu are nevoie de un prieten? Si fata Lui are nevoie sa se insenineze sau sa recupereze seninatatea.

Nu ai vazut Alice in Tara Oglinzilor sau Jungle Cruise cum dragostea reanimeaza sau aduce semnalul de viata inapoi?

Ai grija unde te indrepti pentru ca s-ar putea sa iti apara o ceata densa in cale care te va face sa impactezi contra ghetarilor. Mai bine te opresti si ceri salvare! Vezi Prologul Victor Frankenstein de Mary Shelley.

| SuperFata a răspuns:

Dacă a fost reciproc ca o forma de salut, nu este flirt. Dar dacă tu i l- ai dat pur și simplu pentru ca asa ai simțit, este flirt. -happy
Nu săruri un bărbat dacă nu - l placi. Eu cred ca îl placi și de aceea ai facut gestul asta.
Ai simțit ceva în momentul în care ai făcut asta?
Ce te- a determinat sa îl săruți? Care a fost contextul, ..contează aspectele astea.