| xMeAndMySelfx a întrebat:

Unui baiat ii place de mine dar mie nu-mi place de el... tot ii spun dar nu ma lasa in pace! ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| CiocolataAlbaAerata a răspuns:

Trateaza-l cu indiferenta, nu il baga in seama, nu ii raspunde la mesaje, la telefon. ca si cand nu ar exista happy o sa se plictiseasca daca nu ii acorzi atentie

| xMeAndMySelfx explică (pentru CiocolataAlbaAerata):

Mersi asta a ajutat multhappy

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Comporta-te ca si cum nu ar exista

| aclean a răspuns:

Da-l in judecata, obtine ordin de restrictie happy

| Ando1dul a răspuns:

Dai 2 palme

| Giulia97Anna a răspuns:

Incearca sa-l tratezi cu indiferenta.Si eu am fost in aceasta situatie.

| irrumator30 a răspuns:

Ciao. Spune-i ca ai iubit, si ca esti i ntr-o relatie serioasa de ceva timp sau roaga cel mai bun prieten, baiat, sa raspunda la telefon. Ori te va lasa in pace de frica, ori se va speria.

| Forev3rAlone a răspuns:

Da, de acord cu CrsAvr.
Cand el o sa vada, ca nu-i dai atenti, e o sa se enerveze si o sa te lase in pace.

| Albãstriţaxx a răspuns:

Explica-i ca sentimentul nu e reciproc! happy

| JustTiGGer a răspuns:

Exact,aşa mi s-a întâmplat şi mie acum ceva timp, spune-i cu frumosu' să te lase împace deoarece nu eşti atrasă de el. Dacă nu înţelege înseamnă că e prea nebun după tine, şi în cazul acesta ar trebui să stai, 2-3 zile cu el de probă să îl împaci cu asta şi dupa aceea îi zici că ţi-ai găsit pe alt cineva, cu care te şimţi mai împlinită.