| Firdinica a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti si mie ce sa fac? :
Deci unei colege de-ale mele ii place de un baiat care place pe altcineva. Ea ma tot roaga sa-i spun ce sa faca si eu habar n-am ce sa-i spun...Am incercat s-o ignor dar nu ma lasa in pace... am menintato c-o spun dirigintei si ma enerveaza. Ma tot intreaba : cum sa-l fac sa se apropie de mine? Eu spun : Mai lasa-ma odata in pace. Puteti sa-mi spuneti ori cum se poate apropia de el ori cum scap de ea.

5 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Colega asta a ta nu are prieteni pe care sa-i intrebe?

| christianchristian a răspuns:

Spune-i lu' ala ca prietena ta il place si gata ce asa mare inginerie?

| Firdinica explică (pentru christianchristian):

Aha.....ms ca mi-ai spus...dar nu ti-ai dat seama adica vad ca nu v-ati dat seama ca acea colega sunt eu?

| christianchristian a răspuns:

De dat seama eu nu mi-am dat, poti sa fi obiectiva adica sa ii spui dar mai ocolit

| eelyseess a răspuns:

Paratul nu ajuta! vrei sa scapi de ea? ajut-o... spune-i sa vorbeasca cu el, sa se imprietenasca, apoi sa il faca sa se indragosteasca de ea...