| Byu_7191 a întrebat:

URGENT! buna tuturor. Vreau sa va spun ca luni merg la mare. Iau anticonceptionale iar in perioada cat sunt acolo trebuie sa imi vina ciclul. Ce sa fac sa il aman? Am auzit ca daca iau doua blistiere unul dupa altul atunci nu mai vine menstruatia, dar apoi cum voi continua? pauza normala dupa ce-l de-al doilea sau cum? VA ROG AJUTATI-MA crying dau FUNDA!

3 răspunsuri:
| liviu42 a răspuns:

Joaca-te cu uite ciclul nu este ciclu si cu medicamentele, poate faci concediul la spital. Daca te ei dupa vorbe pe aici.

| jojo_2491 a răspuns:

Daca nu faci pauza intre blistere,nu iti vine ciclul.o sa-ti vina cand il termini pe al doilea, sau cand te intorci de la mare, poti sa intrerupi pastilele si iti va veni ciclul.

| florin_9727 a răspuns:

Mai bine ai folosi obeuri