| Sabrina1234 a întrebat:

Merg in concediu in august si menstruatia pica fix in perioada aia. Iau anticonceptionale de cateva luni si ma gandeam cum as putea sa imi aman perioada? Azi trebuie sa incep un nou blister, oare pot sa lungesc pauza si sa incep blisterul peste doua saptamani? Va multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Sonia822 a răspuns:

Nu amani nimic, decat daca vrei sa te imbolnavesti. E un proces natural, vine la 28 zile de regula arata ca esti sanatoasa. Inca. Pentru ca iei si anticonceptionale. Ceea ce poate sa-ti dea copii cu malformatii. Sau cu rezultate slabe la invatatura. Sau diverse dereglari in corpul tau. S-au schimbat retetele nu mai sunt alea de pe vremuri. Mai intervii si unde nu trebuie cand nu trebuie, sterilitate scrie pe tine.

| Sabrina1234 explică (pentru Sonia822):

Nu se poate nici sa iau vreo 3 pilule in plus peste pauza?