| gabytofan a întrebat:

URGENT! Daca am ejaculat in zona vaginului prietenei mele care e virgina si a terminat cu ciclul acum 2 zile e vreo posibilitate sa ramana insarcinata? As vrea parerea unui specialist. Funda si ce vreti voi!

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă lichidul seminal ( sperma ) sau lichidul preseminal intră în contact cu secreţia ei vaginală, atunci EXISTĂ risc de sarcină!

Secreţia ei vaginală facilitează pătrunderea spermatozoizilor în vagin!

"Este important de retinut faptul ca o femeie poate ramane insarcinata cu un himen intact si fara un contact sexual direct (penetrare)!
Contactul dintre sperma si zona genitala poate facilita patrunderea spermei in vagin si instalarea unei sarcini.
Un himen intact nu trebuie considerat metoda contraceptiva!"
- SURSA :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Vezi alte DETALII la linkul :
http://www.tpu.ro/......mai-mul-i/

Vezi alte detalii despre lichidul preseminal la linkul :
http://www.clopotel.ro/......r-141.html

Toate cele bune.

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da. Caned eram studenta la medicina am vazut o tanara care avea himenul intact (si nu era elastic) si care era insarcinat in urma faptului ca partenerul ei ii ejaculase pe vulva in timpul unui contact sexual de tip masturbare reciproca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Specialisti (in sensul de medic) n-o sa gasesti pe site-ul asta. Un om cu experienta multa iti spune ca spermatozoizii nu prea pot rezista la o distanta atat de mare si banuiesc ca fata s-a dus sa se spele. Eu nu cred ca poate ramane insarcinata.

| Alcyon a răspuns:

Orice este posibil. N-ar fi mai simplu s-o faceti ca oamenii normali, protejat, cu prezervativ?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu exista nici o sansa!

| clickclicksnap a răspuns:

Nu vreau sa fiu rautacios, dar daca vrei parerea unui specialist du.te la unul. Nu meriti un raspuns pentru intrebare din cateva motive: prostie, faptul ca nu esti in stare sa citesti o carte de biologie cls 7 unde vei primii raspunsuri, dar hey e mai usor sa ti se dea mura in gura, intrebari stupide ca a ta, sunt sute pe site si mai apoi daca tot stii sa f...ti, de ce nu te interesezi inainte si ce implica asta. Ai ejaculat in zona vaginului, vrei parerea unui secialist... URGENT. ma intrebam, daca nu cumva vrei si niste bani de buzunar. Incredibil