| Zeiță a întrebat:

URGENT! De ceva timp îmi place de un băiat. Îl cheamă Eduard, este cu un an mai mare decât mine și îl văd aproape în fiecare zi la școală. Eu chiar am sentimente pentru el, dar el nici nu știe că exist. Acum două trei zile i-am scris pe facebook "salut", dar nu a răspuns. ce credeți că ar trebui să fac? Dau fundă! vă mulțumesc pentru ajutor

5 răspunsuri:
| ella2o a răspuns:

Păăi din moment ce el nu ştie că exişti,poate ar trebui să începi cu asta. Spui că sunteţi în aceeaşi şcoală,poate aveţi prieteni comuni şi cumva vă veţi întâlni întâmplător în acelaşi cerc. Dacă nu ţi-a răspuns pe facebook zic să renunţi la varianta asta,nimeni nu e atras de o fată care-i lasă tot timpul mesaje pe chat. Gândeşte-te la o altă modalitate de a începe o discuţie cu el.
Nu uita însă că nu e singurul tip din lume, iar dacă el nu te place fii sigură că asta se întâmplă cu un motiv. Poate acel motiv e că nu te uiţi la băiatul potrivit! O arăta el bine, dar precum ai spus şi tu, nu aţi vorbit niciodată, deci nu te concentra doar pe persoana lui. Mult noroc îţi urez! happy

| Zeiță explică (pentru ella2o):

Buna, din pacata nu este asa usor sa il uit :

| Danysan a răspuns:

Trebuie sa intelegi ca modu tau de a-l baga in seama e total gresit -sall -esti cumva baiat? Uite un sfat:Mergi la el si cerei tel sa o suni pe Maica-ta pentr-u o problema, apoi ati dai un bip pe telu tau, iar cand acesta suna il scoti si te uiti la el mirata. Daca e un tip oki, se va amuza de asta si va intelege unde bati. Apoi va avea si nr tau (si tu pe al lui).O sa ai supriza sa observi cum te va suna. Oare de ce?-Baietii sunt atrasi de fetele care ai abordeaza in cele mai interesante moduri si cine stie, poate vei obtine acea iesire in Oras!

| Morfina060 a răspuns:

Las-o balta fetito! Vezi-ti de treaba ta si igora-l. Ai grija sa nu afle ca-l placi.

| Magdalena_Marc_Iulia_1993 a răspuns:

Probabil ca din orgoliu. baietilor mai mari nu cred ca le place sa fie abordati de fetele mai mici chiar daca e vorba doar de un an.nu stiu cati ani ai acum. dar daca iti vei pastra sentimentele sunt sigura ca atunci cand veti mai creste nu va mai conta. si poti sa iti asiguri asta chiar tu dand-ui flori la absolvire