| Casidy a întrebat:

URGENT! FUNDA CELUI MAI CONCRET SI MAI EXPLICIT RASPUNS! am 20 de
ani sunt virgina am facut aseara petting cu iubitul meu, el era in boxeri, ejaculase deja l.am atins
l.am atins in zona aceea peste boxeri, la 20 de min dupa aceea sperma luand contact cu aerul incepuse sa se usuce.el m.a atins peste mana, eu avand mana in acea zona a lui in partea uscata si nu stiu in ce masura si.a atins si penisul, apoi la cateva minute dupa m.a atins jos dar nu in zona vaginului si mai sus pe labii, m.am spalat foarte bine pe
maini dupa aceea, si si acolo jos, exista vreo sansa sa pot ramane insarcinata din atat? (mentionez ca eram in a 2 zi dupa terminarea menstruatiei si ca azi dd dimineata am avut putina secretie a curs putin lichid dintr.acela )

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu.
Sansele de sarcina,in cazul tau,sunt atat de mici incat le poti considera inexistente.
Erai imediat dupa terminarea menstruatiei,intr-o perioada de fertilitate extrem de redusa,plus ca sperma in cauza isi pierduse cu mult din proprietati,spermatozoizii erau aproape morti.
Nu te stresa degeaba si nu exagera pericolul.
Pastreaza intotdeauna o igiena stricta si atentie ce faceti cu manutele alea,bine?
Si calmeaza-te, te rog mult, pentru ca daca te stresezi la gandul tau exagerat ca ar putea aparea o sarcina, poti face o dereglare hormonala care sa-ti intarzie urmatoarea menstra si n-ar fi de dorit!
A trecut si nu s-a intamplat nimic, linisteste-te.

| Casidy explică (pentru greece12):

Multumesc frumos pentru raspuns :*asa o sa fac happy ma bucur sa vad ca mai sunt si oameni pe aici care iau intrebarile in serios nu in bataie de joc, si care nu judeca fara sa cunoasca happy

| greece12 a răspuns (pentru Casidy):

Cu multa placere!
Nu pune la inima o vorba rea aruncata-n vant, cine a spus-o a si uitat-o, iar tu iti amarasti sufletul si-ti strici ziua, nu merita!
Zambeste si insenineaza-te, be positive!
happy

15 răspunsuri:
| buzeduulci a răspuns:

Esti mare si proasta

| Casidy explică (pentru buzeduulci):

Vaii,Multumesc :* dar stai linistita nu te intrec :*phbbbbt

| Casidy explică (pentru buzeduulci):

Vaii multumesc :* dar stai linistita nu te intrec :*

| Alcyon a răspuns:

Riscul de a ramane insarcinata fara penetrare este aproape de zero. Nu e totusi mai simplu sa te speli pe maini dupa ce pui mana pe sperma? Te-ar scuti de astfel de dileme.

| CinevaNou a răspuns:

N-am inteles nimic, poti sa desenezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie ai 10 ani, fie nu te-ai documentat.
Umm...cum sa iti spun eu tie...ar trebui sa mai cresti.
NU sperma NU traieste in AER.
Nu ai ce sa patesti...
Doamne...ce oameni pe TPU...

Răspuns utilizator avertizat
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

20 de ani si inca nu ai clare lucrurile astea. N-ai cum sa ramai insarcinata decat daca exista ejaculare inauntru. Spermatozoizi aia nu o iau singuri la fuga ca sa te lase pe tine gravida. Mai zici ca esti si virgina

| Alin_Cristea_1999 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata

| BiAnCa765430 a răspuns:

Sansele ca tu sa fi virgina sunt foarte mici chiar inexistente atata timp cat tu esti virgina si nu ai avut un contact sexulal nu are cum sa ramai doar prin faptul ca te-a atins un pic si mai ales ca te-ai spalat repede deci nu ai sanse sa fi insarcinata asa am crezut si eu aveam chiar si greturi dar m-am speriat degeaba pentru ca dupa cateva zile mi-a venit si menstruatia deci stai calma

| BiAnCa765430 a răspuns:

Sansele ca tu sa fi insarcinata sunt foarte mici chiar inexistente atata timp cat tu esti virgina si nu ai avut un contact sexulal nu are cum sa ramai doar prin faptul ca te-a atins un pic si mai ales ca te-ai spalat repede deci nu ai sanse sa fi insarcinata asa am crezut si eu aveam chiar si greturi dar m-am speriat degeaba pentru ca dupa cateva zile mi-a venit si menstruatia deci stai calma

| Casidy explică:

Ma atinsese pe mana in partea de sus partea uscata a mainii *

| Rules_Andrei_2000 a răspuns:

Ar trebui sa te duci sa iti faci un control la ginecolog