| Cry_Anda_1994 a întrebat:

Urgent va rog. Buna, am o intrebare. Acum 4 zile am avut un contact intim neprotejat care a durut foarte tare. Si acum mai am acea durere. Ce se intampla? Ciclu nu imi vine regulat, de asemenea ieri am avut o mica urma de sange.Pot ramane gravida? Astept raspuns,

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bineinteles ca exista posibilitatea reala de a se forma si instala o sarcina in uter, ori de cate ori sunt intretinute contacte sexuale neprotejate dupa ce-a de-a 7-8-a zi a oricarui ciclu menstrual neregulat. Este determinat stiintific si medical ca OVULATIA se poate produce in oricare dintre zilele ciclului de tip NEREGULAT, incepand cu ce-a de-a 7-a zi numarata fata de prima zi a ultimei menstruatii. Din acest motiv nimeni NU poate oferi un raspuns concrect privind existenta sau lipsa sarcinii in acest moment. Femeile cu ciclul menstrual neregulat sunt ''condamnate'' sa intretina de fiecare data doar acte sexuale care sa fie protejate printr-o metoda cat mai eficienta si sigura. Multa sanatate!

| Cry_Anda_1994 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult

| Cry_Anda_1994 explică (pentru corbulalbrosu):

Mersi mult. Am Doua surori au chist ovarian. Se dice ca in timpul actului sexual Dada te doare si dupa contact poti Shea o problems gibecologica. Ciclu nu imi vibe regular, ieri am avut o mica sangerare cat o unghie so cand m-am sters eram murdara ca la ciclu. Skewers Inca nu a trecut

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Cry_Anda_1994):

Ar fi indicat sa fii consultata ginecologic indiferent de varsta ta, din moment ce ovarele celor 2 surori ale tale, sunt afectate de chisturi ovariene. Este foarte probabil si posibil ca si ovarele tale sa fie la fel de afectate de chisturi ovariene si acesta sa fie cauza care iti deregleaza ciclul menstrual. Sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Lipsa preludiului, duce la dureri.
Daca baiatul cu care faci sex, nu are habar sa-ti ofere un preludiu, ca sa te pregateasca si sa te umezesti, atunci sexul este dureros si neplacut.
Ar trebuii sa nu accepti inceperea partidei de sex cu penetrare, doar pentru satisfactia baiatului, ci sa-i ceri si sa-l conduci dacanu stie, in zona unde vrei sa fii atensa, ca sa te pregateasca, sa te umeztesi si abia dupa aceea sa inceapa sexul.
O fata are nevoied e 10 minute de atingeri erogene si simulare clitoridana, inainte de a incepe sexul cu penetrare, ca sa simta si ea placere si sa nu aiba dureri, ca sexul intr-un vagin uscat, este extremd edurerors, usturator si sincer, asa ceva nu ai accepta nici o fata cu minte.
Bineinteles ca poti ramane insarcinata, daca sexul a fost facut in perioada fertila si a existat o masturbare in prealabil, sau mai multe partide consecutive de sex.