| Melllllyyy25 a întrebat:

Urgent vă rog...
Eram cu prietenul meu și i-a făcut un oral și a s-a prins cu mana de penis când a ejaculat, a și a sters cu servețel umed penisul și după vreo 5 minute, din joacă a băgat dejetul in vaginul meu și eu atunci m-am speriat și am scot mana repede din pantalonii mei, el a zis că mana era uscată și că nu atinsese sperma... Ce credeți? Sunt șanse să rămân sau așa? Cer seriozitate...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu se poatete ramane insarcinata in urmatoarele conditii: joaca cu prosopul murdar de sperma, cu perdeaua, cu apa in care ai facut baie si sex, cu manile murdare, sau nespalata pe dinti.
Pentru a ramane insarcinata, sunt 2 conditii clare care trebuiesc indeplinite:
- sa ai sex cu penetrare
- si sa fii in perioada fertila

| corbulalbrosu a răspuns:

Probabil ca NU exista nici cea mai mica sansa sa mai fi putut sa mai fi existat chiar si urme infime de sperma pe degetele lui in momentul in care ti-a masturbat vaginul. De asemenea ar fi cazul/ar trebui sa devii ingrijorata numai/doar in acea situatie in care in acel moment al masturbarii, ai fost in perioada fertila a ciclului menstrual, fiindca doar in acele 4-5-6 zile ''fertile'' exista posibilitatea ca sarcina sa se formeze, insa cu conditia ca in mod obligatoriu sa ajunga sperma in vagin. In situatia prezentata se poate aprecia ca formarea sarcinii este IMPOSIBILA, fara teama ca s-ar gresi. Multa sanatate!

| Melllllyyy25 explică (pentru corbulalbrosu):

Trecuseră 7 zile de la ovulație

| corbulalbrosu a răspuns:

La 7 zile dupa ovulatie, ciclul menstrual a ajuns deja de 3 zile im perioada LUTEALA a ciclului menstrual, sau altfel spus in asa numita perioada a INFERTILITATII ABSOLUTE. Perioada in care formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata intentionat in vagin, in toate/fiecare din cele 9-10 zile situate inaintea zilei de pornire a menstruatiei.

| Emilian65 a răspuns:

Nu sunt sanse sa fii gravida.

| CrissL0101 a răspuns:

Nu cred.

| NUpotiSaintelegi a răspuns:

,,dejetul''? lasa-ma ****