| anonimaaaaaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Urgentt va rog!
Ca eu sunt virgina si si am facut dragoste cu iubitul meu doar cu prezervativ si nu a curs nici un pic de sange...mai sunt sau nu virgina?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Nu mai esti virgina.

Virgin este, conform DEX:

"1. Care nu a avut niciodată relații sexuale; cast, neprihănit, feciorelnic."

Nu faptul ca sangerezi sau ti se rupe himenul defineste virginitatea,ci actul sexual in sine,iar la tine a avut loc, deci nu mai esti virgina.
Ca nu ai avut nici o hemoragie, oricat de mica, posibil sa apara la un alt contact sexual viitor sau chiar deloc, in functie de caracteristicile tale anatomice.

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai esti.Din moment ce ai fost penetrata.Ca nu ti-a curs sange pot fi alte cauze.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ai FOST virgină, acum NU mai eşti :(

NU cred că mai eşti virgină nici d.p.d.v. fizic!
Este suficientă o penetrare ce 1-2 cm pentru a RUPE himenul...

Din moment ce te-a penetrat, cel mai probabil, himenul s-a RUPT ( parţial sau total ), chiar dacă NU a curs sânge.

La cel puţin 20 % dintre fetele virgine ( alte surse indică cam 43 %, vezi linkul http://sanatate.bzi.ro/......-stii-3657 ) NU le curge sânge DELOC în momentul deflorării.

Poate fi vorba şi de un himen elastic, dar sunt cazuri RARE ( maxim 3-5 % )...

Sau, poate fi vorba de o deflorare parţială ( rupere parţială a himenului ) şi la următoarele 1-2 contacte sexuale este posibilă sângerarea.

Vezi alte detalii la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/......ninei_7764

Toate cele bune.

| Fatamuntilor a răspuns:

Faci parte din randul fetelor cu himen elastic.
Odata ce ai facut sex si penetrara s-a produs, nu mai esti virgina.

| Mussette a răspuns:

Virgina nu.
Himenul nu s-a rupt, fiind elastic. De aceea nu a curs sange.

| robi1990 a răspuns:

Tocmai confirmi tu la început: ''Ca eu sunt virgina''

| anonimaaaaaaaaaaaaaaaa explică:

Pai si la ginecolog se vede daca mai sunt sau nu?

Răspuns utilizator avertizat