| anonim_4396 a întrebat:

V-ati implica intr-o relatie la distanta, cu o persoana cu care nu v-ati vazut, dar vorbiti la telefon zilnic? sau ati renunta deoarece considerati ca aceste relatii nu duc nicaieri?

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Dece ignori messengerul, sau skype, unde te poti si vedea?!

Daca se pleaca numai de la audio, e mult mai mare riscul sa nu mearga, din cauza potentialului soc vizual disconfortant/dezamagitor (sau, chiar daca si-au vazut/schimbat poza-cap, mai este si restul corpului, etc) de unde pot aparea ceva probleme!

De dus, pot duce oriunde, si in bine si in rau, depinde de amandoi!

| Ela_PuRpLe a răspuns:

Nu stiu, probabil daca nu as avea ceva mult mai bun de facut.Nu imi inspira incredere aceste relatii la distanta.

| Ana a răspuns:

M-as implica intr-o relatie la distanta daca ne-am vedea macar o data la 2 saptamani daca mai des nu se poate, si sa vb la tel in fiecare zi, pe mess.Si iti spun eu din propria experienta ca relatia la distanta rezista, cel putin in cazul meu si ne iubim din ce in ce mai mult pe zi ce trece, distanta nu ne impiedica cu nimic.

| protos87 a răspuns:

Dificila intrebarea ta. Mi-ar fi foarte greu sa-ti raspund, pentru ca nu poti cunoaste o persoana cu adevarat decat atunci cand stai efectiv impreuna si petreci timp alaturi de acea persoana. se spune ca mai mult de 70% din comunicare e nonverbala, asa ajungem sa cunoastem cu adevarat o persoana, prin comportament si cum se afiseasa. Nestiind toate astea, e clar un dezavantaj. Pe de alta parte, stiu ce inseamna o relatie la distanta si se poate. 9 luni am stat departe de cineva, cand m-am intors, ne-am casatorit.winking mult noroc!

| raine a răspuns:

Depinde de fiecare persoana, de fiecare caracter la cat de departe poate duce o relatie la distanta. depinde si de ce sentimente intervin intre aceste persoane.

eu unul am o relatie la distanta de 20 de luni. nu spun ca este perfect... dar se poate, atata vreme cat exista sentimente pure de ambele parti.
in plus de asta trebuie sa te inarmezi bine cu rabdare si incredere

| UniQue_1752 a răspuns:

Sunt implicata intr-o relatie la distanta. Suntem impreuna de 1 an jumate. Desigur, am vrut sa ne intalnim, aveam foarte multe emotii, nu stiam ce ma asteapta. Sincer am ramas placut surprinsa si mi-am dat seama ca e chiar mai bine decat ceea ce ma asteptam. Am ramas impreuna si in ziua de azi happy

| pinky_9280 a răspuns:

Am fost cu un baiat care era in acelasi oras dar nu ne puteam vedea ca eram mereu ocupati si s-a despartit de mine ca nu ne puteam vedea... ce idiot...ma rog la mine nu merg sad

| Letytzy@ a răspuns:

Din moment ce n-am vazut aceea persoana ...nu,nu m-as implica intr-o relatie la distanta cu aceea persoana.

| PeAcE a răspuns:

Ce mai intrebare!

Eu una sunt implicata intr-o relatie la distanta. Suntem impreuna de doua luni de zile si distanta nu ne-a despartit, nici niste prieteni care au incercat in repetate randuri sa faca asta.

Eu cred ca daca exista incredere intre cele doua persoane, totul se poate, chiar si o relatie la distanta.

Revenind la intrebarea ta, da! M-as implica intr-o relatie la distanta, chiar daca n-am vazut persoana respectiva.Eu pe iubitul meu nu l-am vazut decat in poze.Totul merge foarte bine deoarece nu este zi in care sa nu vorbim la tel sau pe mess!