| anonim_4396 a întrebat:

V-ati inselat vreodata iubitul/iubita? Daca da de ce? Va pare rau? Si v-a iertat pentru ce ati facut? fundahappy

Răspuns Câştigător
| AliceHappyGirl a răspuns:

Nu si nici nu as face asta vreodata!
Atunci cand iti doresti sa fi cu altcineva inseamna ca nu iti mai iubesti parterenerul/a sau poate nu l-ai/ai iubit/-o niciodata.
Prefer sa ma despart de el si apoi sa fiu cu celalalt.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu am inselat niciodata.

| RXN a răspuns:

Nu,nu am inselat niciodata, indiferent daca tineam sau nu la tipul respectiv sau daca ma mai facea sau nu fericita.Pur si simplu ma despart de el si imi vad de treburi cu altcineva, n-are rost sa lupt pe doua fronturi.

| YoungHomie a răspuns:

Mda sad de nervi de stres din cauza unor chestii am baut ca sa uit de niste lucruri pe care le'am auzit despre el si noh fara sa-mi dau seama sa ajuns la alte chestii

da regret nespus si stie si el.m-a iertat chiar daca nu meritamtongue

| MihaEla_8742 a răspuns:

Eu da :d Insa am facut-o pentru ca relatia noastra nu mai mergea :d Drept dovada dupa aproximativ o saptamana de la aceasta faza ne-am despartit, dar asta nu pentru ca a aflat! probabil daca ar fi aflat nu m-ar fi iertat...iar daca ar afla chiar si acum, cand nu mai suntem impreuna, cu siguranta nu m-ar ierta! Pentru ca si el daca m-ar insela nu as trece pestewinking Deci egalitate! big grin

| MAndreea97 a răspuns:

Sincer da, deoarece imi mai placea de un baiat si n-am vrut sa-l pierd, sincer imi pare rau si inca n-a aflat big grin

| asdasasasas a răspuns:

Buna ma numesc Andrei Liviu si mi-am inselat iubita pentru Musu Isabel

| DannySteel a răspuns:

Cand inseli, nu iubesti. E ca si cum tziai bate joc de partenerul/partenera ta.

| Mirruna a răspuns:

Nu ( in trecut ), nu ( acum ), nu ( in viitor ) si nu as face-o. In concluzie, un mare NU! :*

| Carllla a răspuns:

Da, mi-am inselat prietenul. De ce? Pentru ca asa am simtit pe moment, desi stiam ca nu este bine. Imi pare nespus de rau, pentru ca aceste "evadari" dau dovada nu numai de infidelitate, ci si de rautate. Pe de o parte, noi mereu ne certam si acel tip cu care l-am inselat era foarte atent cu mine... Era manipulant si fetele adora sa manipuleze. Dar xcum, sa nu faci vreodata prostia asta pentru ca vei regreta, sincer. Ai sa vezi ca e mai frumos sa nu fi tu "cososul" in relatie. Nu incerca sa evadezi dintr-o situatie, rezolv-o! Si da, m-a iertat pentru ca ma iubea si i-am explicat tot. Bineinteles, avea o senzatie de neincredere si crize de gelozie, dar i-au trecut pentru ca se vedea ca regretam si nu ma mai interesa altcineva. Cu acea ocazia, am invatat cat de importanta este increderea si cat de mult il iubeam de fapt! p.s: desi stim cu totii ca viata este scurta si trebuie sa facem ce ne spune inima, gandeste-te totusi de 2 ori, poti regreta! funda? kissesss:X

| Carllla a răspuns:

Aa, da, am uitat sa specific...la ce te refereai? eu decat m-am pupat cu baiatul respectiv, nu altceva.

| oanaoana1995 a răspuns:

Da,e mai bine sa-i spui tu daca sti ca o sa afle de la alta persoana e mai bine sa afle de la tine si daca te iubeste si tine la tine cu siguranta o sa te ierte si tu o sai,, promiti"ca nu mai faci astahappydaca esti sigura ca nu o sa afle de la nimeni atunci nu-i spune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai mult de jumate de oamenii care au postat aici considera a insela sa te tii de mana cu altcineva sau sa te pupi pe obraz laughing Ce tampenie. Daca iesi cu cineva la un suc nu se numeste inselat. Si treaba asta cu inselatu intre niste oameni maturi nu se intampla ca vrea cineva ci ca ori se neglijeaza unul pe celalalt si unul din ei are nevoie de ceva mai multa atentie ori sunt copiiwinking O sa vedeti mai incolo ca nu o sa va mai arda sa umblati dupa unu/una si dupa altu/alta... Pt ca stii ce ai acasa si nu te mai duci sa o iei iar de la capat si sa dai peste cine stie ce tampit/tampita