| Puf a întrebat:

V-ati inselat vreodata iubitul/iubita? Ati fost iertati? Sau ati fost inselati? Sau daca v-ar fi inselat iubitul/iubita ati fi in stare sa iertati?

Răspuns Câştigător
| kidu_6779 a răspuns:

Oricat de mult ai iubi pe cineva...nu stiu daca e omenesc sa ai atata putere in tine incat sa poti ierta o asemenea fapta. Orice ai face, indoiala va ramane mereu undeva in sufletul tau.Nimic nu va mai fi la fel. Oricate juraminte de dragoste sau promisiuni ar face, faptul a fost deja consumat.Intr-o ultima instanta nu poate decat sa gaseasca scuze penibile de genul "Am fost slab","Daca tu nu ai vrut, alta vroia","A fost o pasiune trecatoare" etc...si sa iti repete ca te iubeste "numai pe tine".
Crede-ma, am patit-o! De inselat eu nu am inselat. Din cauza asta nici nu am putut sa iert.Si probabil ca asa a fost si mai bine.winkinghappy
O astfel de persoana nu se schimba. Oare chiar se merita?
Eu nu cred.happywinkingtongue

31 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Nu am inselat niciodata. Daca as insela as pune capat relatiei. Dar greu de crezut ca as insela. Daca o relatie nu mai are sens prefer sa ii pun capat. Am fost inselat. As ierta dar nu as mai continua relatia.

| Razvan a răspuns:

Am dat numai peste baieti civilizati pana acum si ma bucurhee hee
N-au fost niciodata gelozii stupide, scandaluriwinkingPur si simplu ne-am despartit civilizat atunci cand am simtit ca nu mai merge treaba.Am ramas chiar prietenihappy

| Luori a răspuns:

De ce sa spun ca nu am inselat niciodata?straight face
Da, am inselat, si am fost inselata.

Pur si simplu s`a intamplat, uneori nu poti face mai nimic thinking
Am inselat pe cel care nu ar fi meritat, si nu l`am inselat pe cel care merita straight face
Cat despre iertare. este mai greu; este ca o tradare straight face Iert, dar nu am sa mai fiu cu acea persoana. A facut o data, o sa mai faca inca o data. s. a. m. d.

| monyk a răspuns:

Buna, niciodata nu l-am inselat pe prietenul meu...il iubeam prea mult ca sa fac asta si il iubesc; la inceputul relatiei mele cu prietenul meu m-a inselatsad, ca nu ii pasa de mine atunci si umbla aiurea si am aflat chiar de la el acest lucru ca altfel nu stiam. El mi-a recunoscut, asta a fost anul trecut cam pe aceeasi vreme.Eu am zis sa imi spuna adevarul si il voi ierta, mi-a recunoscut si mi-a cerut sa il iert, i-am promis ca daca spune adevarul am sa il iert, asa am facut...desi am suferit mult, l-am iubit si am trecut peste. Dar mi-a jurat ca nu va mai face asta.Nu stiu daca de atunci m-a mai inselat ca nu am aflat si normal ca el nu mi-ar recunoste.Am fost despartiti o perioada si atunci stiu ca se distra cu una si cu alta, dar de cand ne-am impacat s-a schimbat mult in bine si nu cred ca m-a inselat, cel putin nu cred.Asta e dragoste, l-am iubit si il iubesc, de aceea am fost capabila sa il iert dar si el mi-a iertat unele chestii, ce-i drept, nu asa grave.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu! Nu am inselat niciodata!big grin Si nici nu am de gand! Eu consider ca daca tot vrei atat de mult sa fi cu o alta persoana e corect sa ii spui iubitului/iubitei tale ce ai de gand si gata! Nu sa o inseli.Nu e corect mai ales daca acea persoana chiar tine cu adevarat la tine big grin
Inselata nu am fost deocamdatalaughing Dar cred ca nu as mai ierta asa ceva...Sincera sa fiu big grin

| Alisa a răspuns:

Nu am inselat, si sunt sigura ca nu as face-o. Nu stau cu cineva de flori de mar, doar asa sa ma aflu in treaba. Cand sunt implicata intr-o relatie dau tot ce e mai bun din mine. Si daca asa vrea sa fiu cu altcineva, as incheia actuala relatie, si as face lucrurile pe fata, fara sa ma ascund, sa insel sau mai stiu eu ce porcarii. Nici inselata nu am fost, asta stiu sigur. Pana acum am stiut sa aleg pe cine vreau sa fie alaturi de mine si sper sa fie asa si de acum in colo.
Daca as fi inselata, nu stiu, cred ca sunt prea orgolioasa pentru a-l ierta, si plus ca daca m-a inselat o data, o va face si a doua oara, si asa mai departe. Mai bine sufar prima oara, stiind ca nu mai sunt cu el, decat sa imi calc sufletul in picioare de mai multe ori, ca ma inseala el. Sau probabil l-as ierta, dar relatia cu el nu as mai continua-o. Nu as putea sa stau cu un om care stiu ca mi-a tradat increderea, cred ca de fiecare data cand as fi cu el, mi-ar revenii in minte toate prostiile pe care le-a facut si nu as putea trece peste. Pana acum nu am fost pusa in situatia asta, sa fiu inselata, si sper nici sa fiu pusa, mai ales daca tin la persoana respectiva, este foarte greu.
Numai bine!

| deeea28 a răspuns:

Nu stiu daca am fost inselata, nu cred, dar am inselat o data in viata, nu-mi pare rau, dar nici nu am mai facut asta, e josnic. Una la mana si in al doilea rand...cand m-am imprietenit cu prietenul meu l-am intrebat ce-si doreste de la o fata si el mi-a zis: doar iubire, sa-l iubeasca si i-am zis: bun si daca te inseala?, iar el a zis: daca ma inseala, unde mai e iubirea?! Mi s-a parut cat se poate de corect, voua nu?

| Puf explică:

Pentru razvan. voi baietii aveti impresia ca aveti mai multe drepturi decat fetele. va credeti superiori. dar de fapt in unele situatii fara fete nu va`ti descurca delochappy. am sa vad eu cand ai sa dai de o fata pe care ai sa o iubesti enorm de mult si acea fata te va insela si te va da dracuwinking. ai sa simti pe propia piele chestia asta cu superioritateahappy fetele si baietii sunt egali. toti avem dreptu sa luam aceleasi hotarari nu conteaza de ce sex suntem. deci gandeste-te bine inainte sa zici ceva

| Puf explică:

Pentru razvan. ceea ce nu iti place nu fa si celuilalt. iti spun eu ca atunci cand te vei indragostii cu adev nu vei face ceea ce spui. daca te vei indragostii cu adev nu vei fi in stare sa inseli. sper sa gasesti iubirea aceea in care nici unu din voi 2 sa nu inelati. sa va iubiti si sa fiti unul pentru celalalt nu pentru tot cartieruhee hee

| Puf explică:

Sincer mi-as dori sa fiu ca tine. nu as mai suferii. nu as fi ajuns in situatia de fata sa ma lupt cu o amintire dureroasa si sa nu mai pot suporta nici un baiathee hee

| Nimic special a răspuns:

Pai, eu mi-am inselat prietenu dar din cauza ca tinea foarte mult la mine nu a renununtat si eu am fost mereu deschisa cu el ii ziceam tot ce am facut in cursurile saptamanii. Si daca el m-ar insela acum, nu l-as ierta, tin la el, dar imi plac si alti baieti.sigh

| adellina a răspuns:

Eu nu am inselat niciodata, insa am fost inselata, dar am iertat pentru ca iubeam prea mult persoana aceea, plus ca a regretat tot ce a facut, iar acum totul este bine.happy

| GabiCh93 a răspuns:

Nu mi-am inselat niciodata iubtul sh nici el pe mine. Daca s-ar intampla asta nu l-as iertawinking. Daca l-as ierta asa de usor probabil ar mai incerca odatawinking

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Dupa parerea mea, daca te indragostesti de altcineva decat de iubitul/iubita actual/a, mai bine inchei relatia cu acea persoana, asta si spre binele tau, dar si al celeilalte persoane.

Si...nu, eu una nu as face asa ceva. Iar daca mi-ar face mie cineva asa ceva, acea persoana nu ar avea dreptul la o a 2-a sansa pentru nimic in lume.

| FemeiaPaiangan a răspuns:

Ar fi greu sa iert.

| puiuc a răspuns:

Nu mi-am inselat iubita dar in schimb ea m-a inselat de 4 ori si am iertato de fiecare data pentru ca o IUBESC si nu pot fara ea si acum daca sar intoarce la mine mas simti cel mai fericit om de pe planeta m-a lasat dupa 2 ani si 4 luni mor de dorul ei, eu zic ca daca iubesti cu adevarat treci peste dar ea nu cred ca mar ierta daca as inselao sad nu imi place sa imi bat joc de un gen feminin ori ce mi-ar face de fiecare data m-a inselat iubita sad

| yanny`s a răspuns:

Am inselat, am fost iertata... daca el m`ar insela nu l-as ierta...

| babygirlmeli a răspuns:

Pai nu l-as insela si nici nu l-am inselatthinking, eu am fost inselata la inceputul relatiei, si am iertat happy

| mocatofa a răspuns:

Pentru " Snap" noi baietii chiar avem mai multe drepturi decat voi si chiar va suntem superiori.
Crede-ma nici nu iti imaginezi cat mi as dori sa intalnesc fata aia pe care sa o iubesc, fata care o sa ma tradeze si o sa m insele si o sa imi zbrobeasca inima, sa se joace cu sentimentele mele si care sa m de a "dracu" cum zici tu, Dar pentru mine e doar un vis " chiar zilele trecute am pus prima mea intrebare" pe siteul asta mi am facut cont special ca sa pun intrebarea asta Poti sa o citesti daca vrei '.^ sfatuit de mai multe persoane una din ele fiind tipa de lasa raspuns sub al tau " onutzu" ca ar trebui sa fiu sincer cu iubita mea si sa ii spun ce simt cu adevarat " zis si facut " o sun grabit si ii zic sa vin la mine sa vorbim ceva " si ii zic tot ce m sfatuieste "onutzu" si ceilalti.
iubita mea face o fata de parca ii murise masa si ea urma sa o viziteze. apoi imi zice ceva de genul
- nu pot sa cred cat de ipocrit poti fi, sa nu ma mai suni niciodata, apoi pleca. mi-am dat seama ca o durea ce'i spusesem, abia s a abtinut sa nu planga, cred ca in lift a plans.
Dar eu nu am simtit nimic doar ca imi parea rau pentru ea. am auzit ca e foarte naspa sentimentul asta " eu imi doresc sa simt asta dar din pacate sunt imun.

| mocatofa a răspuns:

Alinaaa tu ne faci o marturisire neobisnuita > si o tarfa daca opresti masina langa bordura si o intrebi" esti tarfa ^_> zice nu apoi te injura " Ce nu inteleg eu e cum naiba suporta iubitul tau atata umilinta, cred ca e un om de nimic un papalapte, prostanac catelus, Eu nu as iesi cu o infecta ca tine nici platit, in fine fiecare face ce vrea cu viata lui, eu unul nu as lasa pe nimeni sa 'si bata joc de mine. SE pare ca alti sunt atat de prosti incat o fac. punct.

| didee a răspuns:

Nu mi-am inselat niciodata iubitul laughing. dar niciodata. Dar acum 2 ani CREDEAM ca am fost inselata de "prietenul meu", dar de fapt nu era asa. dar cum eram mai mica, na, am judecat dupa aparentze, asa ca "i-am dat papucii"...in realitate, el nu m-a inselat, ci doar pur-si-simplu vorbea cu alta fata, flirta. Dar eu am crezut ca nu ma mai place, asa ca i-am spus-o in fata si ne-am despartit. eh astae. acum se poarta oribil cu mine, ceea ce ma face sa cred ca m-a iubit mult. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

no talking (la ultima intrebare). de obicei daca incepi sa faci ceva continui; daca insala o data, inseala de mai multe ori + ca mie mi-ar aparea tot timpul, in minte, cu cealalta persoana. no talking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Niciodata, sint extrem de curat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aburel, abureala se pune aici? M-as simti naspa sa credeti ce am spus inainte.Am spus doar sub forma de gluma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, as ierta o singura data. Dar el nu trebuie sa stie ca eu l-as ierta daca ar face prostia asta. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi am inselat iubitul dar nu ma poate iertasa despartit de mine si nu mai vrea sa auda de mine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost inselat, am inselat si eu, dar imi e foarte greu sa renunt la iubita mea, sufletul a iertat-o dar mintea mea NU...

| Alejandra4785 a răspuns:

Iubitul meu m-a inselat si peste 2 luni m-am impacat iar cu el iar eu dupa 2 saptamani dupa ce m-am impacat q el l-am inselat si eu iar el acum ma iertat dar relatia noastra numai e ca la inceput.asta este il iubesc si i-am promis ca nu o sa-l mai insel niciodata si sper din tot sufletul s nu mai fac asta si sper ca nici el sa nu mai ma insele niciodata.

| dontstoop a răspuns:

Buna.niciodata nu mi.am inselat nici fostii prieteni nici pe actualul prieten straight face.
Daca as fii inselata hmm thinking
Probabil ca as ierta dar...nu as mai avea asa de multa incredere straight face