| scorpionul53 a întrebat:

V-ati inselat vreodata Iubitul/Iubita si daca da ce va determinat sa o faceti?

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Acum vreo 3 ani, am fost tentat dar m-a determinat să nu o fac pentru că începusem să ţin la fata aia şi-mi plăcea evoluţia relaţiei mele aşa că am preferat să o respect pe ea.
La scurt timp, însă, cea pe care am respectat-o neînşelând-o în ciuda tentaţiei şi a siguranţei că nu ar fi aflat nici în 10 vieţi, a început să-mi spună că o să facem sex la Paştele Cailor, că ar cam trebui să-i fac eu cinste cât mai des că doar am salariu mare şi ea să-şi plătească consumaţia proprie "când şi când" (a se înţelege cu cât mai rar cu atât mai bine).
Am părăsit-o şi m-am dus la cea cu care aş fi putut s-o-nşel. Aceea vroia doar să o facem de câteva ori şi atât.
În rest, nu am fost niciodată măcar TENTAT să-mi înşel iubita şi nici nu am fost înşelat (sau cel puţin nu am aflat eu).
Fidelitatea este pentru mine într-o relaţie un stâlp de rezistenţă al respectului reciproc.
Nu mă mai vrei? Ai găsit deja un Făt-Frumos pe cal alb? Spune-mi, o terminăm, o să mă afecteze, dar decât să ducem vieţi duble, mai bine aşa - tăiem răul de la rădăcină.

10 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Nu, nu l`am inselat.
Desi uni poate au meritat, n`am facut`o.Nu`mi sta in fie, nu POT.
Stiu sigur ca daca as fi inselata[cred ca deja am fost, am eu o banuiala laughing). Ma rog, de un fost. oh go on.] baiatul ala nu prea ar mai exista pentru mine.Depinde cat de mult il iubesc, poate decid sa-l iert... dar cu mine, slabe sanse.

| Rukhsandra a răspuns:

Nu ...niciodata
Sunt genu' care se multumeste doar cu un baiat. Daca as insela vreodata as face-o deoarece partenerul numai imi da atentie... dar m-as desparti imediat de el happy

| Damian a răspuns:

Niciodata, deşi am fost tentat. pacat ca nu am fost rasplatit cu aceiasi moneda. ea ma acuza pe mine ca o inşel, în timp ce ea se rupea în...

| Duhovnicul a răspuns:

De inselat nu, pun foarte mare pret pe fidelitate, nu insel si nici nu vreau sa fiu inselat daca apar probleme intr-o relatie cum ar fi proasta calitate a vietii sexuale, neintelegeri, gelozii, lipsa de comunicare etc., ma desprart de persoana respectiva si caut pe altcineva, chiar nu vad rostul in a-mi irosi atat timpul meu cat si al acelei persoane cand as putea gasi pe cineva cu care pot avea o relatie indeplinita.

| Any_2443 a răspuns:

Da, mi-as insela iubitu.As fi determinata de situatia financiuara( mult mai buna a tipului cu care as insela) saw de aspectul fizic irezistibil

| Bianca_2742 a răspuns:

Nu si nici nu vreau sa incerc!blushing el si atat

| roxy_9087 a răspuns:

Da. l'am inselat si asta pentru ca nu stia sa ma faca sa ma simt iubita.era rece cu mine asa ca. laughing

| Krysscristinakryss178 a răspuns:

Da, l-am inselat! Faptul care m-a determinat sa o fac e pentru ca ma insela, doar ca sa ma faca geloasa!

| Missin`you` a răspuns:

Buna
da mi-am inselat iubitul`winking
pentru ca am cazut intr-o cursa si eram si micabig grin
14 ani` big grin
O zi bunahappy

| helen_8353 a răspuns:

Da am inselat. Ce ma determinat? Faptul ca prietenul meu mi-a facut si el faze urate cu alte fete, mai pe scurt din razbunare...Doar o data a fost de placereblushing