| Crishulinaaa a întrebat:

Vă cer și eu părerea după ce am dat-o pe a mea la mai mulți laughing
Așa deci. este vorba de iubitul meu. Ne cunoaștem de când eram mici și cam 1-2 ani am fost prieteni cu beneficii laughing Adică ne puram ca și cum am fi fost împreună dar nu eram. El în acel timp îmi spunea că mă iubește și mă alinta.îmi spunea "pitica mea„
Într-un timp am avut o ceartă groaznicăă și am plâns foarte mult. ajunsesem să îl iubesc cu adevărat. În fine am trecut și peste asta.
Acum puțin timp m-a întrebat dacă vreau să fim împreună, iar eu am acceptat.Dar totuși mă simt așa singuă uneori și simt că mă minte. Mereu îmi propunea să ne vedem, dar când venea timpul să ne întâlnim el se dădea „lovit" și nu mai venea. Uneori e chiar penibil și mă simt jenată.
În seara asta mi-a cam vorbit ăn sictir. părerea mea. mă rog poate fi doar imaginația mea și a vorbit așa pentru că toată ziua i-a fost rău.
Oricum câteodată simt ceva ciudat în legătură cu el. iar în ultima vreme nu prea mia mai zis că mă iubește sau ceva. Nu știu ce să fac puppy dog eyes
Vreau niște păreri. Dau fundăă! :*

Răspuns Câştigător
| niponX a răspuns:

Dragă Crishulinaa,

Într-o prietenie cu beneficii, lucrurile sunt mai simple; nimeni nu e obligat să facă nimic, nici să țină la persoana de lângă, nici să se poarte exemplar. Dacă se poate zice și așa...e la lejer.
Vouă vă convenea postura asta, mai ales lui. El nu trebuia să se întâlnească cu tine oricând, nu trebuia să se comporte cu tine ca într-o relație. Gândește-te, 2 ani v-ați obișnuit cu o anumită rutină, iar el(fiind băiat și asta spune tot)te vede pe tine ca acea fată la care ține, dar se întâlnește când vrea, când poate și facețidoar anumite lucruri. Acum e destul de greu pentru el, chiar dacă ține la tine, să își schimbe obiceiurile și viziunea despre tine, după o asemenea perioadă.
Eu zic că e asta și se poartă așa cu tine și nu își va schimba atitudinea prea curând.
Chiar dacă știu că e greu, eu zic că ar trebui să vorbești cu el, să vezi ce îl deranjează și să îi propui să vă luați vechile obiceiuri, pentru că tu nu ai nimic de pierdut. Va fi greu pentru tine, dar fii tare.
Mult succes!:*

Cu drag,
niponX

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Poate trece printr-o perioadă mai dificilă. Încearcă să discuţi cu el, să aflii ce se întâmplă.

| neutrino a răspuns:

Iti bati joc de tine. Iubirea e una, prostia e altceva. La voi nu e iubire.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cam devreme pentru o relatie de dragoste pentru tine dar o parere a mea ar fi ca baieti sunt destui si ai de unde alege, asta daca ti neaparat sa te indragostesti si sa te imbolnavesti cand vei ramane cu buza fripta ca te-a pacalit iubithul

| Kennziiie a răspuns:

Omg, am trecut şi eu printr-o situaţie asemănătoare, eu una zic ca prietenii cu beneficii să rămână prieteni cu beneficii, că altfel se implică sentimental si alte că*aturi.

| Roland_Szekely_1987_VBCh a răspuns:

Ori faci prieteni buni sa te asculte mai bine ori mabine asculte intinctele dar asta numai poate continua asa ca mai tarziu tie va fi dura sufletul si asta nu e bine mai bine calmeaza-te si gandeste ce sa te faci.