| Meuniqa a întrebat:

Va dau fundita! Il iubesc pe cel mai bun prieten de-al meu, cum sa fac ca el sa inteleaga ca eu nu vreau doar prietenie?

Răspuns Câştigător
| AndaAndore a răspuns:

De obicei, dintr`o prietenie nu prea se poate realiza dragoste din partea amandurora. Pentru ca dupa ce va veti despartsi, aceea legatura de prietenie nu va mai exista! Crede`ma, mi s`a intamplat si mie. E naspa ca o prietenie de atata timp sa se iroseasca pe o saptamana, 2, 3 o luna cat o sa fii tu cu el. Si daca tot vrei sa incerci [ca incercarea moarte n`are] fi deschisa cu el, si incearca sa-i dai de inteles ca tu vrei mai mult decat o simpla prietenie de la el.
Bafta!:*

4 răspunsuri:
| AnonimA a răspuns:

Gesturi si vb acolo este cheia :*

bafta

| wildthing a răspuns:

Imagineaza-ti urmatorul tablou: Tu il iei de mana, il privesti in ochi si ii spui ca il iubesti. Nu ma pot gandi la nimic mai intens si romantic. Dar inainte de asta trebuie sa te asiguri ca te place si el, pentru ca altfel e posibil se ajungi intr-o situatie jenanta. Deci, sondeaza terenul inainte.

| Aly_7975 a răspuns:

Totul se va schimba! Eu zic sa nu risti sa pierzi o prietenie frumoasa pentru o relatie. happy

| rox13 a răspuns:

Foarte bun raspunsul lui AndaAndorewinking
bine, exista si relatii in care cei doi se inteleg foarte bine, dar eu am riscat si dupa s-a stricat totu straight face.