| spiniii a întrebat:

cum sa-mi fac cel mai bun prieten[indragostit de mine] sa inteleaga ca nu putem fi impreuna?! tin mult la el dar nimic mai mult.de cateva zile devine foarte stresant, ma preseaza incontinuuuu!["te-ai mai gandit? vrei sa fi cu mine? te iubesc si nu mai pot asa!"]. el stie ca eu sunt indragostita de fostul meu prieten [cu care e si el prieten bun]. eu nu pot fi cu el si nu vrea sa inteleaga, zice ca o sa ma ajute sa-l uit pe fostul meu prieten si etc.eu nu vreau sa-l uit pe fostul meu prieten pentru ca tin foarte mult la el. ce sa fac?! imi vreau iubitul inapoi dar si cel mai bun prieten!

6 răspunsuri:
| anitza2000 a răspuns:

Am incercat sa nu il ranesc, dar daca esti blanda insista si mai tare... daca chiar iti e prieten explica-i ca chiar ti la cineva si ca ti la el, dar pur si simplu nu il placi si nu ti in felul ala, preferi pe altcineva. Orice iai zice si ar merge sa te lase in pace o sa il raneasca

| Juliiee a răspuns:

Daca fostul tau prieten s-a despartit de tine a avut un motiv intemeiat sa o faca si nu se va mai intoarce. De ce sa nu ii dai o sansa acestui baiat? happy Poate el chiar e indragostit de tine si vrea sa-ti arate asta, eu spun sa-i dai o sansa, oricum asculta-ti inima dar judeca cu capul. happy

| spiniii explică (pentru Juliiee):

Faza e ca eu m-am despartit de fostul meu prieten numa' ca acum il vreau inapoi.asa se intampla de fiecare data.cand nu mai ai persoana de langa tine o vrei inapoi. oricum multumesc de sfat.["asculta-ti inima dar judeca cu capul."].

| antonika a răspuns:

Te sfatuiesc sa-i dai o sansa acelui baiat si sa il uiti de finitiv pe fostul! Sau sa-l recuceresti pe fostul. sunt doua variante, ai din ce alege happy:*

| antonika a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii dai o sansa acelui baiat. dar daca inca il iubesti pe fostul crede-ma ca nu iti va fi usor cu altul.

| ady6 a răspuns:

Trebuie sa il respingi cand se intinde prea mult si o sa inteleaga in cv timp ca vrei sa fie doar amicul tau.
Funda?