| Luiza_2688 a întrebat:

Vreau si eu un prieten dragut si care sa ma iubeasca si sa ma inteleaga:-

23 răspunsuri:
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

E normal sa-ti doresti asta pentru ca orice fata vrea asa ceva. MAi ales acum ca se apropie perioada sarbatorilor de iarna si stiu ca nu e placut sa-ti petreci Craciunul/Revelionul de una singura.

Dar nu prea ai ce face ins ensul asta. De obicei daca cauti ceva, nu prea gasesti. Si daca tu te gandesti "Vai imi trebuie prieten" nu faci mare lucru, pentru ca Mr. Right nu va cadea din cer. Nu are rost sa te combini doar pentru a nu fi singura de sarbatori, nu se merita.

Cat despre intrebarea ta... Ti-am spus te inteleg, dar pe acest site risti doar sa te trezesti cu comentarii inutile de la oameni plictisiti care vor sa se ia de cineva si eventual sa fii lauta in ras.

Timpul le rezolva pe toate. O sa gasesti si tu un prieten, dar daca spui asta pe TPU nu o sa pice din cer.

Succes! si sper sa gasesti curand baiatul pe care-l astepti.

| ATHOS a răspuns:

Ce criterii trebuie sa indeplineasca printul tau? Doar cele 3 din enunt? Eu cred ca mult mai mut decat atat.
Iti voi reda unu din raspunsurile mele precdente la o intrebare asemanatoare : defineste mai intai modelul ideal pentru baiatul pe care vrei sa il cauti si care probabil ar suna cam asa, frumos, inalt, chipes, elegant, destept, educat, inteligent, cult, respectuos, tandru, care stie sa iubeasca, sa fie dragalas si dragastos, care are viata bazata pe principii, care are un set de valori ce merita respectate, care pune mereu in prim plan familia, care sa-ti fie prieten si camarad, care doreste ca impreuna sa va realizati...
Dupa ce-ti vei fi definit modelul te vei inarma cu multa rabdare si il vei cauta. Il vei cauta cu rabdare, cu ambitie, cu vointa, cu perseverenta, si, intr-un final vei constata ca l-ai gasit. S-ar putea sa nu corespunda 100%, dar sa se apropie. Atunci vei sti ca el este alesul inimii tale!
Si veti trai impreuna multi ani fericiti, alaturi de rodul dragostei voastre copiii!
Fie ca Cel de Sus sa-ti lumineze aceasta cale!

Răspuns utilizator avertizat
| Tiberius a răspuns:

"vreau si eu un prieten da' nu gasesc. toti baietii sa apeleze la mine"
Nuu stiu

| Bubu_5492 a răspuns:

@ vlad, da tu ai impresia ca esti vreo frumusete?

| Bubu_5492 a răspuns:

Nu dar nu trebuia sa fii asa dur cu ea,
oricine are dreptu' la un cadou de craciun...laughing si cum mos craciun nu exista, iti dai seama ca va ramane cu dorinta...

| alexgogo a răspuns:

Draga Luiza, toti ne dorim asa ceva...

| Luiza_2688 explică:

Vaiii.De ce nu mi-a fost postata toata "intrebarea"

| Parmalat a răspuns:

Ce rai sunt unii oameni!
Luiza, esti foarte dragutsa in poza de la av :) Sigur o sa-ti gasesti un baiat care sa fie asa cum iti doresti.
Melo http://www.youtube.com/watch?v=BWPbj1KdAME&feature=related e pentru tine :*

| Rorro a răspuns:

Si eu!rolling on the floordar nu gasimoh go on

| totem a răspuns:

Eu, eu sunt. dar doar atat: dragut. Mai vrei si altfel?

| totem a răspuns:

Nu-i intreaga intrebarea? zi, care-s conditiile, ca ma bag.

| etemon a răspuns:

Catalin_996 add mee ^^

| daniel827 a răspuns:

Sd10q yaho

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as putea fi acela, incearca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu vreau

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta

| micuta_6487 a răspuns:

Bafta in cautarea tahee hee

| bLuRe a răspuns:

Si ce propui? sa iti gasim noi unul?straight face

| Istrate_Nicoleta_Maria_2000 a răspuns:

Caut un baiat dragut si simpatic?

| Antonio_Vaduva_1991 a răspuns:

Cati ani ai?