| ramona_1444 a întrebat:

Va rog ajutati-ma cu niste pareri... dau funda. Deci am fost cu un coleg din alta clasa si ne-am despartit. ne-am cuplat dupa ce eu i-am spus ca il plac dar pur si simplu nu simteam ca sunt intr-o relatie deoarece pe mess inainte vorbeam mult si cand neam cuyplat nu mai vorbeam nu ma suna numi dadea mesaje nu ne vedeam si la scoala doar ma saluta si atat. eu dupa ce intr-o seara am vazut ca nu-mi raspunde pe mess foarte greu si la tel deloc i-am dat mesaj spunandu-i ca nu suport incertitudinile si ca eu plec din relatie. de atunci au trecut 6 zile si nu mi-a zis nimica nici pe mess nici la scoala nu ma mai saluta, sta numai in clasa... ce ma sfatuiti sa fac. multumesc!

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Detaseaza-te un pic si priveste poza in ansamblu. In relatia asta ai luat startul singura, ai alergat singura si la finish ai ajuns tot singura. El nu a fost niciodata acolo. A acceptat sa fiti impreuna din inertie, din plictiseala sau ca sa zica si el ca are o prietena. Lasa-l in pace, nu simte nimic pentru tine.

4 răspunsuri:
| Cami_5623 a răspuns:

Ori tipu e timid(desi nu prea cred) ori e prea copil si nu stie cum sa-ti spuna ca de fapt nu mai vrea si ca a fost pripit cand s-a combinat cu tine.
Sau poate are un motiv ascuns. Incearca sa-ti faci curaj si sa te duci sa vorbesti cu el fata in fata.

| bizkitf a răspuns:

Pai din moment se tu i-ai spus ca pleci din relatie. poate pentru el relatia asta nu mai exista si avand in vedere faptul ca dupa cum tu ai spus, el nu iti dadea nici un fel de importanta. nu are rost sa iti bati capul>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai in primul rand din ce spui u el nu prea este interesat de persoana ta in jurul amicilor lui de la scoala iar el este genul de persoana care merita decat un buna si cam atat

| Stefann_8571 a răspuns:

Vrei un sfat bunoh go on scapa de el