| ramona_1444 a întrebat:

Niste pareri... ofer funda. dupa o despartire ce credeti ca este bine sa se pastreze legatura sau sa se incheie. mai exact: eu m-am despartit de prietenul meu din motivul ca nu faceam o relatie: nu ma suna, nu ne vedeam, la scoala doar ma saluta, pe mess nu zicea nimic etc. si acum 3 saptamani i-am dat un mesaj ca relatia nu mai functioneaza si ca sa ne despartim iar noi de atunci(nici nu mi-a raspuns la mesaj) nu am mai vorbit deloc. suntem in aceeasi scoala pe acelasi hol ne vedem in fiecare zi. iar acum colegi lui si ai mei tot ies impreuna si merge si el cu ei si eu tot sunt chemata sa merg cu ei. ce sa fac sa acept invitatia lor cand ma cheama undeva si sai arat ca sunt bine sau sa stau deoparte de el? multumesc pentru pareri

Răspuns Câştigător
| Ayna a răspuns:

Parerea mea este ca daca te invita prietenii, accepta.Arata-i ca totul e bine la tine si ca iti este indiferent daca este sau nu prezent si el.
Si daca el se poarta asa, inseamna ca atit de mult i-a trebuit relatia voastra. Daca un baiat vrea sa fie cu o fata, sau in cazul tau sa nu o piarda - face ceva pentru aceasta. Daca el nu a facut nimic, fa concluzii si fii mindra.
Arata bine de fiecare data cind iesiti, flirteaza cu toti, rizi si nu-i atrage lui nici o atentie!
Bafta!

2 răspunsuri:
| Kazeshin a răspuns:

Hmm, modul cum te trata, era chiar o relatie sau o prietenie mai evoluata(in sensul de iubire). Ca daca baiatul te ignora sau ceva de genul, poate i-ai facut ceva naspa in trecut. Oricum, eu sunt baiat, dar daca ar fi sa ma despart de una si eram destul de buni prieteni si comunicam bine, atunci n-as avea probleme sa ies cu fata aia si cu rpietenii ei. Sper ca te ajuta...

| edykmb a răspuns:

Ciao ramona dupa parerea mea ar fi sa pastrati legatur si daca te cheama cu ei du-te doar sunt si colegii tai.nu?