| Eucrystynuka a întrebat:

Va rog ajutati-ma Nu mi-a venit ciclul si sub stomac e tare si simt ceva oare pot fi însărcinată.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa iti faci un test de sarcina.

| Goddess23 a răspuns:

Buna. Trebuie totusi sa dai mai multe detalii ca daca nu ti-a venit menstruatia 3 luni e posibil sa simti ceva tare dar nu e posibil sa simti si vreo miscare. Poti face un test de sange care depisteaza o sarcina mai repede decat un test normal. Fatul nu misca mai devreme de 18 saptamani decat daca ai mai avut copii, iar burta nu se cunoaste dupa 10-15 saptamani decat daca esti foarta slabuta.

| AlleMrr69 a răspuns:

Fa un test de sarcina dupa 2 sapt de la intarzierea ciclului

| Zullabar a răspuns:

Fa un test si vezi

| Abazagorath a răspuns:

Întâi trebuie să te calmezi, apoi să te gândești la ce ai făcut.

1. Când ai făcut sex ultima dată?
2. V-ați protejat?
3. Cât ți-a întârziat?

Un test de sarcină e 15 lei MAXIM! Nu te risca aiurea!

P.S : Ți-am mai răspuns la o întrebare