| anonim_4396 a întrebat:

VA ROG ajutati-ma!
Parintii sunt plecati in afara, iar sora mea face sex cu prietenul ei langa camera mea. Adica ne desparte o singura usa. Si se aude ce fac(scartie patul, gematuri etc)! Iam explicat surorii mele, i-am explicat chiar si plangand ca nu mai pot sa suport sa ii aud pe ei, nu mai suport sa imi pun patura in cap, sa tin mainile la urechi etc, totul din cauza lor. Dar pe ea o doare undeva. Faptul acesta se intampla de saptamani. Ce sa fac? Nu as vrea sa apelez la parinti, mai ales ca ma inteleg super bine cu el(iubitul surorii mele). Ce sa fac? Sa vorbesc si cu el? Dar ce sa-i zic?

Răspuns Câştigător
| andrada94 a răspuns:

Cati ani ai?
M`ai incearca sa mai vb si cu sora ta
Daca nu se poate vb cu prietenul ei. Explica-i ca tu nu esti obligata sa suporti toate sunetele si toate scartaielile. E foarte ciudatstraight face. Poate el o sa inteleaga mai ales ca va intelegetei bine.Ar fi mai bine sa orbesti cu el decat cu parintii

Daca vezi ca nici unul nu e deschis la ceea ce spui tu adica nu vor sa te inteleaga atunci nu ai ce sa faci o sa trebuiasca sa la spui parintilorstraight face
Dar o sa se supere sora ta pe tine si prietenul eistraight face
Dar poate o sa se rezolve si nu o sa mai trebuiasca sa ajunga la parintii vostriilove struck

BAFTA`!

:love strucklove strucklove struck

straight face

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Du-te la biblioteca sau la un film, sau la teatru. Nu e vina lor ca scartie patul. Nu mai sta in camera vecina, e nepoliticos, du-te in camera cea mai indepartata din casa sau iesi undeva.

| julieta a răspuns:

E cam nesimtita, sincer! incearca sa iesi si u in oras cu amicii tai atunci cand vn cumnatelu pe la voi, daca nu ia-ti inima in dintii si spune-i si lui sa fie un pic mai discreti! totusi 1, 2 intelegi dar daca acest lucru continua de saptamanii bune imi dau seama ca nu e prea placut. zile daca nu inceteaza, vei fi nevoita sa le zici parintilor tai si nu cred ca vor asta!

| ♂ яαυℓ ♥ ♫ ‹з a răspuns:

Du-te peste ei si baga`i la sora ta un ardei iute in anus.
Poate asa se saturta. laughing

| betty17 a răspuns:

Fale o poza in timupl actului si trimiteo mamei talelaughinglaughing
nu glumeam...incearca sa vorbesti cu prietenul surorii tale poate e mai intelegator din firestraight face

succes

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Du-te si tu intre eilaughing

| askanyo_8091 a răspuns:

Maaaamaa ce norocosi sunt uni sad eu nu am, nici sora care o face cu altu nici frate care face cu alta eu am un frate care face cu unu crying
cat despre tine... v-am spus ca fratemu o golit 3 cutii de vaselina pe ila intr-o singura noapte?
asa despre tine... ia cutitul odata si cand e mai mare scartaitul hasc ia-o si eu dai inapoi cand o sa promita ca nu imi face cu nimeni eu dai inapoi.
sau ( avand in vedere ca nu am fost atent o sa presupun ca esti fata fara suparare daca esti baiat big grin) aduti si tu un prieten acasa si daca nu te tine sa faci ce fac si aia 2 macar prefacetiva stiti voi hata hata hata aaauaaaa laughing

bafta! big grinwinking

| askanyo_8091 a răspuns:

Maaaamaa ce norocosi sunt uni sad eu nu am, nici sora care o face cu altu nici frate care face cu alta eu am un frate care face cu unu crying
cat despre tine... vam spus ca fratemu o golit 3 cutii de vaselina pe ila intro singura noapte ?
asa despre tine ... ia cutitul odata si cand e mai mare scartaitul hasc iao si io dai inapoi cand o sa promita ca nu ami face cu nimeni io dai inapoi.
sau ( avand in vedere ca nu am fost atent o sa presupun ca esti fata fara suparare daca esti baiat big grin) aduti si tu un prieten acasa si daca nu te tine sa faci ce fac si aia 2 macar prefacetiva stiti voi hata hata hata aaauaaaa laughing

bafta! big grinwinking

| buna si nebuna a răspuns:

Spune-i surori tale ca daca nu inceteaza o sa vorbesti cu parintii...sau macar sa se duca frate in alta camera.ca nu esti obligata sa asculti asa ceva! sincer sora ta nu prea are minte

| ioana_4251 a răspuns:

Exista o autoritate parentala la voi in casa? Oricum nu tu trebuie sa faci scandal(mai ales daca nu poti sa tipi mai tare ca sora ta), lasa confruntarea in grija celor majori.
Eu lucrez la Antena 1 si pot sa te cooptez intr-un show televizat care iti da ocazia sa pleci o saptamana de acasa intr-o alta familie.
Aceepta sa fi prietena mea pe site si hai sa vorbim mai multe. poti sa-mi scrii pe ioana.filoteanu@paprika.ro. Nu glumesc asa ca astept un semn de la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga eu te iznteleg foarte bine am avut si eu asa situatie eu cared ca ar trebui sai spui si lui de asta poate ca el ii baiat si te va izntelege si poat chiar ii va fi rusine...