| smileysmiley a întrebat:

Va rog ajutati`ma sad
Sunt cu un baiat de aproape o luna si ce pot sa zic, la inceput toate erau pot sa spun PERFECTE!
Ieseam in fiecare zi in oras, ne tineam im brate, imi spunea de minim 20 de ori pe zi ca ma iubeste, ne alintam toate bune si frumoase
Pana intr-o zi cand ne-am certat pe tema ca nu l`am sunat sa iasa afara, ca eu eram afara si nu l`am chemat crezand ca l`au chemat prietenii lui. Si in fine, pana la urma l`am convins ca nu e vina mea si sa ne continuam relatia. Dar de atunci, de vreo 3 zile nu stiu ce s`a intamplat cu el sad Stiu sigur ca ma iubeste, mi-a demonstrat, stiu asta si simt asta si eu il iubesc enorm, dar s`a racit sad. Nu stiu cum sa-l readuc inapoi, inainte vorbeam non stop aproape, mereu imi zicea unde se duce si asa si mai ales cand iesea afara. Si acum... azi am stat singura in casa ca proasta crying si nu am vorbit deloc cu el crying. Nu stiu ce s`a intamplat cu el...stiu ca ma iubeste., si nu stiu cum sa lamuresc lucrurile. Lui cand i se pune pata asa ramane, e si foarte suparacios sad.
Va rog ajutati`ma, ce sa fac? Daca nu ma mai iubea si asa, o lasam balta, nu mai merita, dar eu stiu sigur ca ma iubeste, simt asta! Si nu stiu ce sa fac crying il vreau inapoi mi`e dor de el si de imbratisarile lui crying
Va rog, fara bataie de joc sad, si nu vreau chestii de genu sa-l las in pace...nu pot! Ajutati`ma sad

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Un barbat care intr-o luna de relatie are pretentia ca te-ar iubi si ti-o mai si declara de zeci de ori pe zi, este clar ca nu are intentii serioase si nu se implica. De altfel, nici tu nu ai intentii serioase, altfel nu ai putea sustine ca il iubesti. Intr-o luna de-abia va cunoasteti cat de cat, iubirea e altceva, apare mai tarziu, dupa ce va cunoasteti, cu calitati si defecte, dupa ce treceti impreuna prin situatii diverse. La voi este o relatie la inceputul inceputului, cand exista cel mult o simpatie mai deosebita, impresia ca sunteti compatibili. Supraevaluarea asta este semn clar ca in relatie nimeni nu are intentii serioase, ca e doar o distractie si o indragostire de indragosteala. Atata timp cat nu ceri mai mult de la el, o sa fiti ca la inceput. Daca vrei sentimente, relatii serioase, n-o sa poti abtine fiindca nu sunt resurse.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Daca te iubea asa mult, nu se racea dintr-o data!

Tu crezi ca dragostea apare in 2-3 saptamani?!

Nu dragostea, ci atractia!

| Alisa a răspuns:

Cum sa fii cu el de aproape o luna si sa te si iubeasca plus sa iti mai zica acest lucru non-stop? Asta e o joaca de copii. Poate s-a plictisit si a vrut sa stea cateva zile si fara tine. Tu nu l-ai sunat? Nu i-ai dat mesaj sa il intrebi ce face, care ii mai este viata? Ai rabdare, ca daca te iubeste asa cum zici tu fii sigura ca nu rezista mult timp fara tine si te va cauta. Pana atunci vezi-ti de treaba ta si ai asteapta, nu il cauta si nu incepe sa disperi. Nu are nimic, poate a avut ceva treaba si intr-o luna nu ai cum sa il cunosti asa cum spui tu.
Numai bine!

| anduta160 a răspuns:

In primul rand dupa o saptamana nu cred ca avea cum sa te iubeascachatterbox...si daca intr-adevar te iubeste te cauta. ok inteleg se supara la prima faza putin pe tine dar dupa ii trecea.sincer cred ca nu te iubeste. app as vrea daca poti sa imi zici cati ani ai tu dar si el? baftabig hug si ai grija nu te lasa asa usor pacalitawinking

| LuS[z] a răspuns:

Mai cauta-l ca sa discutati fata in fata si sa te lamureasca
e dreptul tau sa ii ceri o explicatie.
si incearca sa fii mai degajata in sensul sa incepi sa te gandesti la viitor si sa nu faci o tragedie din ceea ce ti se intampla momentan.
sper sa-ti revii cat mai curand big grin

| andrei a răspuns:

Esti cred ca imatura si el maturtonguesmugbig grin

| anonima10 a răspuns:

Eu zic sa ii propui sa vorbiti, sa ii explici ca ai observat ca are o atitudine ostila fata de tine. Daca te iubeste cum spui si e un tip de treaba, oricat ar fi de suparacios sigur o sa iti spuna ce l-a deranjat.Sincera sa fiu nu mi se pare un motiv de cearta faptul ca nu l-ai sunat. Dar pe viitor, daca asa se simte mai bine nu ezita sa-l suni! Baga-ti minute mai multelaughing succes:* sper ca ti-am fost de ajutor.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa discuti cu el si sa vezi de ce s-a racit fata de tinehappy
Bafta! Si curajhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te si dai puta!laughingsi sa vezi cum vine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai o femeie frustrata care nu are incredere in propriile forte poate crede ca un barbat care ii declara ca o iubeste nu are intentii serioase. Se poate intampla sa fie si asa, dar se observa foarte usor daca intr-adevar barbatul iubeste sau nu. Dragoste poate exista din prima clipa sau poate aparea pe parcurs, dar cineva care nu cunoaste acest sentiment e normal sa nu stie.
Intr-o relatie niciodata nu va fi perfect, apar discutii, probleme, certuri mai mici sau mai mari, contradictii, dar asta nu inseamna ca nu exista dragoste. Foarte importanta este comunicarea... ajuta mult in mentinerea unei relatii.

Nu trebuie sa disperi pentru ca v-ati certat o data. Probabil nu va fi nici ultima data si vor mai exista astfel de neintelegeri, sa le spun asa. Trebuie doar sa ai incredere in tine, in sentimentele tale si daca ti-a demonstrat ca te iubeste si in el. Doar impreuna puteti trece peste orice.

| stefana_4274 a răspuns:

Nu trebuie sa'l sufoci...Lasa-l usor daca si el te iubeste si lui ii va fi dor de tine... Dar trebuie sa lamuriti lucrurile Succes cu partenerul!winking

| amyyyy a răspuns:

I`ai trimis un msj ceva azi? cauta`l tu, dar nici foarte mult ca dupa aia o sa zica probabil ca esti disperata.incearca,intreaba`l daca ai gresit tu cu ceva.sa sty macar motivu`:-ssi eu am trecut printr`o chestie de genu dar am styut ca eu sunt de vina. el era f incapatanat, nu vroia sa ma asculte sa vada si ce am eu de spus.pana la urma am zis,, gata, m`am saturat sa tot umblu atata dupa el''. si vreo 2 saptamana nu o vb deloc cu mine, nici un bip nici msj, nici p mess... absolut nimic. dupa aia am pr un sms,, cf?''. si am cont sa vb si ne-am impacat ca stya ca il iubbbb:X:X:XX:XX
deci.mai insista tu. :*:*:*