| puffa05 a întrebat:

sunt cu prietenul meu de un an jumate, el ma iubeste mia demonstrathappydar nu stiu ce s-a intamplat cu el, m-a inselat cu o prietena a stat cu ea pana cand am aflat euh.il iubesc dar vreau sa-l uit, vreau sa-i spun ca nu mai vreau sa fiu cu el. ajutati-maaaaasad

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,nu stiu ce iubire are el pentru tine din moment ce te-a inselat cu o prietena, nu are nici macar putin de respect fata de tine si de relatia dintre voi.Eu zic sa ii spui ca nu mai poti avea incredere in el si cine a facut-o odata,mai poate sa repete,sa te insele iar si atunci iar vei suferi si daca acum il ierti, va stii ca mereu cand greseste ii oferi o alta sansa, atunci el profita de iubirea si bunatatea ta si o va face din nou.Nu se merita sa mai pierzi timpul cu el. Spune-i ca relatia s-a incheiat si sa ramana cu cine te-a inselat si tu vezi-ti de viata ta si incearca sa il dai uitarii. DAca va insista sa va impacati si sa il ierti, fi indiferenta si nu privi in urma.

6 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Bunasad
Stiu ca tu crezi ca el te iubeste desi te-a inselat, dar crede`ma cand iubesti nu poti face asta!sad
Imi pare rau pentru tine, sincer!

| NoNameMe13 a răspuns:

Daca aia cu care te-a inselat stie sa scrie il inteleg. straight face
Poate relatia voastra dupa 1 an jumate a devenit monotona, iar el s-a plictisit, cu toate ca te iubeste. Incearca sa vorbesti cu el inainte sa te desparti de el, caci poti ajunge sa regreti.

| BlackNights a răspuns:

Cum ti-a demonstrat ca te iubeste? Inselandu-te cu aia?

| Annemari3 a răspuns:

In iubire se mai si iarta dar asta depinde de caracterul fiecaruia.Pe mine vara asta m-a inselat cu 2 dar l-am iertat pentru ca stiu ca tine la mine dar e un fustangiu laughing.
Ma rog cred ca ar trebui sa vorbiti amandoi despre asta si pe urma sa luati o decizie.

| YourIllusion a răspuns:

Lasa-l.Daca te-a inselat cu alta inseamna ca nu mai gasete nimic in tine.Gaseste-ti un baiat care sa-ti aprecieze adevaratele calititati ceea ce n-a putut face el! succes

| StrangerGirl a răspuns:

Eu zic ca trebuie sa vorbesti cu el...sa ii explici ce simti tu... sa ii spui ca ai avut incredere in el, dar nu sti ce s-a intamplat cu el, dc a luat.o razna. Spune-i ca vrei sa va despartiti.Fii dura, el trebuie sa vada ca tu tratezi asta cu seriozitatehappy! Daca te roaga sa va impacati sa nu ii spui da. Spune-i ca ti.ai pierdut increderea in el si ca el ar trebui sa o recastige. daca e indiferent inseamna ca e un nesimtit care problema a stat cu tine din interes sau pur si simplu nu avea ce face.Mult noroc sa imi zici cum a fosthappy