| LalLyBoOmD a întrebat:

Va rog, cititi! Funda! De ce ma tot tachineaza 2 baieti, avand in vedere ca nu ma plac (asa cred) si ca totusi imi sunt prieteni buni? Adica mai tachineaza si alte fete, dar pe mine... Of. Cand sunt singura cu unul dintre ei, de exemplu, nu face asta si totusi hm. Oricum, faza este ca mie imi place de prietenul lor, care nu prea ma mai baga in seama (mai demult o facea) si totusi o prietena, de fapt ea si unul dintre baietii aceia mi-au spus (SEPARAT, deci nu sunt sigura ca mint.) ca el a recunoscut ca ma place! Si el stie ca il plac, adica poate face la fel ca mine si doar crede, ca pana la urma toti suntem oameni si amandoi suntem crazy, dar si timizi intr-un fel, eh, e complicat. Deci, ce sa cred si cum sa-l atrag pe acel baiat mai aproape de mine? Eu nu pot face primul pas, nu pot si gata, asa ca nu-mi mai spuneti sa o fac. Ah, da, noi vorbeam mereu anul trecut pe mess, chestii (mai mult ca la scoala) si acum mai vb, dar nu mai face glume asa des si alte chestii, de parca m-a placut si s-a plictisit de mine, dar sper sa nu fie asa, NU vreau sa fie asa. Of, viata asta. Stiu ca unii baieti sunt doar draguti, sau altii au veverite si ponei in cap, dar totusi vreau sa aflu care e faza. Ups, inca ceva si gata, deci, prietena aceea a spus cand eram toti (el, eu, baietii aia 2 si ea) ceva de genul : "Haideti mai ca doar ati recunoscut amandoi ca va placeti, de ce nu vreti sa fiti impreuna?", iar eu am tacut malc si m-am rusinat, iar el, dupa cateva secunde, a spus ca dupa voi (adica ma rog, aia care ne bateau la cap, tipii si fata) o fata si un baiat nu pot fi prieteni foarte buni. Nah, noi am inceput sa vb mai mult dupa ce am inceput sa ma joc pe PC cu el un joc fain si ma gandesc ca poate lui i-a placut doar ca ma jucam cu el, sau nu stiu. Oricum, mie chiar imi place jocul tongue. Deci, CE SA FAC? Help me?! Plz. Thanks. Dau fundita, am mai spus, scuze pentru greseli.

4 răspunsuri:
| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Tu ai înțeles ce ai scris?

| December a răspuns:

Mai intai trebuie' sa aiba cineva rabadare sa inteleaga macar ce dumnezeu ai scris pe acolo.

| IuliaMihaela20 a răspuns:

Eu am inteles ce ai scris, si apropo trebuie doar sa ai grija si sa astepti ( in momentul de fata habar nu am ce sa faci deocamdata ), dar incearca sa afli daca te place cu adevarat, daca nu lasa-l balta, si mie mi s-a intamplat, o sa.ti fie greu, dar iti trece pana la urma happy

| AdelinaCondrea85 a răspuns:

Buna! Nu prea am inteles multe lucruri dar uite ce poti face daca vrei sa fii mai apropiata de el sau sa fiti impreuna: Spune-i prietenii tale cele mai bune/prietenilor tai cei mai buni dar sa ai incredere in ei sa nu te faca de ras sau sa o i-a in bataie de joc urmatoarea: Roaga-i frumos sa il intrebe daca vrea sa fie impreuna cu tine, sau daca mai simte ceva pentru tine daca se simte atras de tine sau daca exista vreo sansa sa fii cu el. Daca nu exista nici o sansa dar puteti ramane prieteni buni nu iti mai bate capul dar daca chiar il placi asa mult, lupta pentru el in continuare. Poti sa te "folosesti" de prietenii tai in sensul bun sa va aproprie pe voi 2 sa vorbiti amandoi fata in fata. Amandoi trebuie sa faceti primul pas nu numai fata sau in cazul tau baiatul!
Daca nu ai inteles ceva sau daca vrei sa ma mai intrebi ceva contacteaza-ma/spune-mi! happy Succes