| anonim_4396 a întrebat:

Salutare TPU, eu si iubita mea maine facem 8 luni de relatie insa fata asta in 8 luni de relatie efectiv mi le-a facut pe toate si am suportat efectiv orice **** de la droguri pana la inselat doar pentru simplul fapt ca o iubeam prea mult si ii suportam efectiv fiecare criza si certuri si mereu m-am dedicat relatiei mai mult decat trebuia si de ceva vreme vreau sa ma despart de ea, insa nu pot deoarece apare sentimentul meu de iubire si ea care plange si ma implora sa nu ne despartim pentru ca pana la urma a realizat ce are langa ea. Dar dupa o zi uita ce a spus, ma implora, plange, nu ma lasa sa ma despart de ea si eu cum o iubesc nu pot s-o vad cum plange. Parca suntem in seriale, eu m-am saturat, am pus prea mult suflet si am primit in schimb nimic cu toate ca nu ma asteptam sa primesc ceva la schimb, minciuni peste minciuni si toate cacaturile. Am ajuns ultimul paranoic, am facut infarct din cauza ei, efectiv nu pot sa ma despart de ea deoarece ma cauta si incepe sa planga, aflu de la alte persoane ca ce face. Efectiv nu stiu, parca e lipita de mine dar eu nu mai vreau asa ceva, m-am saturat cu toate ca o iubesc dar mi-a ajuns. Realizez faptul ca pot trece peste si o voi face daca m-ati ajuta cu un sfat, ce as putea face? Nu mai pot sa stau asa, ma distrug singur din cauza cacaturilor pe care le face.

8 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Asta nu e iubire, e dependență.
Ce face ea după ce o lași în plata Domnului, e exact treaba ei, e viața ei și nu e copilu' tău ca să răspunzi în vreun fel de ea.
Dar dacă nu ești în stare să „te lași" de ea, mai bine mergi la un psiholog, poat te scapă de dependența asta. De fapt, sigur, nu poate!

| Freya1 a răspuns:

Păi dacă te face continu sa sa suferi de ce ai mai vrea sa o ti langa tine? Esti sado mason?
Renunți pur si simplu, ii blochezi numărul, Facebook-ul si alte lucruri si gata iti va trece in timp si mai ales atunci cand vei gasi pe cineva care te va iubi sincer.

| sofisis a răspuns:

Iarta-ma dar tu deja nu mai esti indragostit, esti prostul prostilor.
Cum ce sa faci? Ii dai papucii si o lasi sa si planga in pumni pana innebuneste. Ce ti pasa? Repet, cu caps lock, poate nu ai inteles: daca nu o lasi sa si vada de idioteniile ei esti un mare PROST!

| Raven a răspuns:

Cum poți continua să iubești pe cineva care te-a înșelat, care și-a bătut joc de sentimentele tale și s-a pi*at cu boltă pe inima ta? E o linie subțirică între a fi îndrăgostit și a fi îmbrobodit și tu ai depășit-o deja. Iar ea și-a dat seama că și-a găsit prostul. Ai ghicit când ai zis ''lipită'', e genul lipitoare, nu mai scapi de ea dacă nu ești ferm. Dovedește-i naibii că ești bărbat, nu cârpă, ieși din relația asta toxcă, ieși cu alte fete și va pricepe până la urmă. Blochează-i numărul de telefon, dă-i block pe Facebook, refuză s-o mai vezi, cere-le prietenilor să nu-ți mai vorbească despre ea și isprăvile ei.

| GirlOnline81 a răspuns:

Ce poti face? E simplu: te uiti in viitor si vezi ce-ti zice cand stii ca relatia asta nu va aduce nimic bun.
Mie imi zice doar ca pierzi timpul. Si pentru ca continui sa-l pierzi, acest mers in cerc trebuie rupt.

Răspuns utilizator avertizat
| OrdanKarris a răspuns:

Prietena ta nu este doar toxica, ci RADIOACTIV de toxica. NICIODTA nu te uita la ce zice muierea, INTOTDEAUNA uita-te la faptele ei. Faptele ei determina adevaratul ei caracter. Iti ofera suficient cat sa te tina interesat de relatie si NIMIC mai mult. Se foloseste de interesul si afectiunea ta pentru ea ca sa te manipuleze. FOloseste fara rusine dragostea ta pentru ea, impotriva ta. Muierile folosesc plansul si lacrimile de crocodil pentru a starni mila si a masca greselile care le comit. Tu ai jucat rolul salvatorului si a protectorului, ambele fiind considerate trasaturi de om slab in mintea oricarei muieri. Orice muiere care trebuie salvata sau aparata excesiv pentru ca pare ca la orice pas intra intr-o belea si nu se mai termina problemele ei, alea vor fi muierile care te vor insela cel mai rapid. Intelege prietene, tu pentru astfel de muiere nu reprezinti decat o podea peste care ea va calca cu ambele picioare. Ea trebuia demult sa cada in prapastie iar tu ai pus teren stabil sub picioarele ei. Atfel de femeie calca peste tine si cand scapa de prapastie te va lepada ca un tampon folosit, mai rapid chiar. Tu beneficiezi de tot ce are ea mai rau de oferit, iar asta pentru ca ai ajutat-o si ai sustinut-o si nu ai lasat-o sa cada printre crapaturile propriilor alegeri proaste. Ea avea o karma negativa de indeplinit, iar tu ai stat in calea acelei karme, iar acum culegi roadele. Muierile nu trebuie salvate de alegerile lor proaste proprii, ci trebuie lasate sa cada si sa-si rupa ambele picioare, ba chiar impinse mai tare catre prapastie. Daca in loc sa o sustii si sa o iubesti, o manipulai si o sacrificai pe altarul karmei, te asigur ca acum nu treceai prin ce treci. Ai absolut ZERO stima si respect de sine, nu te respecti deloc ca barbat, ba chiar crezi in genul ala de iubire feminina, romantica. Cu gandirea asta nu vei avea decat de pierdut, cu atat mai mult cu muieri radioactive ca asta a ta care deja au alegeri foarte proaste in trecutul si prezentul lor. Ea foloseste iubirea ta feminina impotriva ta. In loc sa o tratezi ca drogata si boschetara care este, tu o pui pe pedestal si ii faci mofturile si te lasi calcat de dansa. Iti garantez ca daca o tratai ca un gunoi uman si o umileai avea respect pentru tine, suferea ea pentru tine, facea ea infarct pentru tine, devenea ea paranoica pentru tine.

Nu ai de ce sa te distrugi singur. Tu nu ai existat niciodata ca un partener de relatie. Daca tu crezi ca ai avut relatie cu aceasta femeie, te inseli. Ea dintotdeauna te-a considerat un nimeni si un nimic si s-a folosit doar de ce ii ofereai si de asta iti ofera minimul necesar cat sa te tina aproape, iar in rest sa-si bata maxim joc de tine, sa foloseasca dragostea ta pentru ea impotriva ta. Singurul motiv pentru care nu poti trece peste este pentru ca ai investit mult prea mult. Iubesti in ce investesti. Pe ea nu o dezveti de droguri si inselat. Muierea asta trebuia sa fie de o aventura de o noapte. Tu o pupi une multi altii isi depoziteaza calciul si zincul, daca intelegi ce zic laughing) Scapa de ea, ACUM!

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Nu ma pricep in relatii, ultima mea realatie fizica(sa zicem) a fost pe cand aveam 14 ani. Luna asta fac 29. Insa pot sa-ti spun ca nu merita o persoana care te inseala. Lacrimile sunt de crocodil, fake, si un criminal in serie poate sa faca actiune caritabile apoi sa faca continue sa faca crime din placere, asa si cei care inseala si mint, mai ales sub influenta drogurilor. Daca n-ai reusit acum s-o schimbi, si dupa ce am citit din scrisul tau, sfatul meu, esti un baiat sensibil poti si meriti infinit mai mult, sunt destule fete bune(cred/sper) cu care poti sa legi relatii frumoase fara sa suferi. Sper totusi ca ti-am fost cat de cat de folos.